Netflix’in “Rise of Empires: Ottoman” Dizisinden İlk Detaylar

Netflix’in “Rise of Empires: Ottoman” Dizisinden İlk Detaylar

  13 Aralık 2019

  1.476 Okunma

Netflix'in Osmanlı Devleti'nin yükselme döneminin anlatıldığı dizisi Rise of Empires: Ottoman'dan ilk detaylar paylaşıldı.

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, Hakan: Muhafız ve Atiye’den sonra Osmanlı mini belgeseli ile izleyici karşısına çıkacak. Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselme devrinin ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını anlatan mini belgeseli Rise of Empires: Ottoman’ın yayın tarihi ve oyuncu kadrosu ile ilgili bilgileri paylaştı.

Prof. Dr. Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan’ın senaryo danışmanlığını yaptığı dizide Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandırıyor. Fatih’in üvey annesi Mara Hatun’a ise Tuğba Büyüküstün hayat verecek. Oyuncu kadrosunda Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Tolga Tekin, Osman Sonant, Ushan Çakır ve Damla Sönmez gibi isimler yer alıyor.

6 bölümden oluşan mini belgesel dizinin yapımcılığını Karga Seven ve STX Entertainment üstleniyor. Yönetmen koltuğunda ise Emre Şahin oturuyor. Osmanlı İmparatorluğu yükselme devrini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan dizi, İstanbul’un fethi ve sonrasına odaklanacak.

Platformun en iddialı projelerinden biri olarak gösterilen Rise of Empires: Ottoman 24 Ocak 2020’de izleyici ile buluşacak. Dizi şeklinde olan mini belgeselin devamının yapılıp yapılmayacağı ise bilinmiyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.