Netflix’e Rakip: Amazon Prime Video Türkiye’de Erişime Açıldı!

Netflix’e Rakip: Amazon Prime Video Türkiye’de Erişime Açıldı!

  15 Eylül 2020

  4 Okunma

Amazon Prime'ın Türkiye'de kullanıma açılmasıyla Amazon Prime Video içeriklerine artık ülkemizdeki izleyiciler de ulaşabilecek.

Dijital platform pazarında rekabet gitgide artmaya devam ediyor. Amazon Prime, bugün film ve dizi izleme servisleriyle birlikte Türkiye’de de kullanıma açıldı. Disney+, Hulu, HBO Max’ın yanı sıra Netflix’in en büyük rakibi olan Amazon Prime Video içeriklerine artık ülkemizdeki izleyiciler tarafından ulaşılabilecek.

Dünya genelinde 150 milyondan fazla aboneye sahip olan Amazon Prime Video’da birçok orijinal yapım yer alıyor. Zengin bir içerik kütüphanesine sahip olan platform, ilk bir ay ücretsiz deneme fırsatının ardından aylık 7.90 TL ücret ile kullanıcılara hizmet sağlayacak. Diğer dijital yayın platformlarına bakıldığında Amazon’un çok makul bir ücret istemesi, platformu rakiplerine göre daha cazip kılıyor.

Amazon Prime Video’nun dikkat çekici orijinal yapımları arasında popüler Süper kahraman dizisi The Boys, Al Pacino’lu Hunters, bilim kurgu dizisi The Expanse, Orlando Bloom’lu Carnival Row, The Marvelous Mrs. Maisel gibi yapımlar yer alıyor. Platformda yer alan diğer içerikler arasında ise Modern Love, Community, The Office, Prison Break, The X-Files, Parks and Recreation, Mad Men, The Man in the High Castle, One Mississippi, Downton Abbey gibi yapımlar yer alıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.