Netflix Yapımı “Şikago Yedilisinin Yargılanması”ndan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

Netflix Yapımı “Şikago Yedilisinin Yargılanması”ndan İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı!

  14 Eylül 2020

  8 Okunma

Netflix, Aaron Sorkin'in Ekim ayında yayınlanacak olan filmi The Trial of Chicago 7'nin ilk tanıtım fragmanını yayınladı.

Netflix, Aaron Sorkin’in ödül sezonunda yarışacak olan ‘The Trial of the Chicago 7’ın ilk fragmanını yayınladı. Gerçek hikayeye dayanan film, Chicago’daki 1968 Demokratik Ulusal Kongresi’nde şiddete dönüşen barışçıl protestoların ardından yedi kişinin yargılanmasını konu alıyor. İlk tanıtım fragmanı, tarihe geçen bu hikayenin parçalarına bir bakış sağlıyor ve çatışmanın gergin portresini çiziyor.

Aaron Sorkin tarafından yazılan ve yönetilen film, 1968’de Demokratik Ulusal Kongresi’nde gerçekleşen barışçıl protestoyu anlatıyor. Barışçıl protestolar, hızla protestocular ve polis arasında bir çatışmaya döndü. Protesto organizatörleri Abbie Hoffman, Jerry Rubin, Tom Hayden ve Bobby Seale de dahil olmak üzere, bir isyanı kışkırtmak için komplo kurmakla suçlandılar ve bunun ardından açılan dava, tarihin en ünlü davalarından biri oldu.

Filmin oyuncu kadrosu, Yahya Abdul-Mateen II, Sacha Baron Cohen, Joseph Gordon-Levitt, Michael Keaton, Frank Langella, John Carroll Lynch, Eddie Redmayne, Mark Rylance, Alex Sharp, Jeremy Strong, Noah Robbins, Danny Flaherty gibi yetenekli isimlerle dolu.

Başlangıçta filmin haklarına sahip olan Paramount, filmi 16 Ekim’de sinemalarda göstermeyi planlıyordu. 56 milyon dolar ödeyerek filmin haklarını satın alan Netflix, bu yayın tarihinde değişiklik yapmadı.

Türkiye’de “Şikago Yedilisinin Yargılanması” ismi ile yayınlanacak olan The Trial of Chicago 7, 16 Ekim‘de Netflix’te izleyicilerle buluşacak.

Şikago Yedilisinin Yargılanması (2020) Resmi Tanıtım Fragmanı İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.