Netflix ve Emma Roberts’tan Vampir Uyarlaması Geliyor

Netflix ve Emma Roberts’tan Vampir Uyarlaması Geliyor

  17 Ekim 2020

  3 Okunma

Netflix, Victoria Schwab’ın kısa öyküsüne dayanan, Emma Roberts’ın yapımcılığını üstleneceği vampir dizisi olan First Kill isimli bir dizi siparişi verdi.

Netflix, New York Times’ın en çok satan yazarı Victoria Schwab’ın kısa öyküsüne dayanan, American Horror Story ve Scream Queens’in yıldızı Emma Roberts’ın Belletrist Productions aracılığıyla yapımcılığını üstleneceği bir vampir dizisi olan First Kill için sipariş verdi.

Birer saatlik 8 bölümden oluşan dizi’nin yaratıcılığını, senaryosunu ve yürütücü yapımcılığını Schwab üstleniyor. Felicia D. Henderson da yazar ve dizi sorumlusu olarak görev yapıyor.

Schwab’ın kısa öyküsü, Natalie C. Parker ve Zoraida Córdova tarafından yazılan, Eylül ayında yayınlanan vampirlerle ilgili kısa öykülerden oluşan bir koleksiyon olan Imprint’s Vampires Never Get Old: Tales with Fresh Bite kitabında yayınlandı.

Dizide, genç vampir Juliette’in güçlü vampir ailesi arasında yer alabilmek için ilk cinayetini işleme vakti geldiğinde, gözünü kasabada Calliope adında yeni bir kıza diker. Ama Juliette’i şaşırtan Calliope, ünlü avcılardan oluşan bir aileden gelen bir vampir avcısıdır. Her ikisi de, diğerinin öldürülmesinin o kadar kolay olmayacağını ve ne yazık ki, düşmenin çok kolay olmadığını anlar.

Henderson’ın geçmiş çalışmaları arasında The Punisher, Empire, Fringe, komedi dzileri Moesha ve Everybody Hates Chris gibi yapımlar bulunuyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.