Netflix, “The Dark Crystal: Age of Resistance”ın Devam Sezonunu İptal Etti

Netflix, “The Dark Crystal: Age of Resistance”ın Devam Sezonunu İptal Etti

  22 Eylül 2020

  4 Okunma

Netflix, 1982 Jim Henson filminin bir prequel serisi olan The Dark Crystal: Age of Resistance'ı sadece bir sezon yayınlanmasının ardından iptal etme kararı aldı.

Dijital yayın platformu Netflix, Thra gezegenine artık dönmeyecek. Dark Crystal prequel dizisi The Dark Crystal: Age of Resistance, orijinal filmin hayranları yeni seriden oldukça memnun görünmesine rağmen yayın devi tarafından bir sezon yayınlandıktan sonra iptal edildi.

Dizinin devam sezonunun iptal haberi, gösterinin En İyi Çocuk Dizisi kategorisinde Emmy ödülü kazanmasının ardından geldi. Ancak bu, Netflix için Age of Resistance’ta işleri başka bir sezon için devam ettirmek için yeterli bir teşvik gibi görünmüyor. Netflix diziyi iptal etti ve Jim Henson Company, Thra sakinlerinin hikayesini anlatmaya devam etmek için başka yollar aradıklarını belirtti.

İptalle ilgili resmi bir açıklamada yapımcı Lisa Henson şunları söyledi: “The Dark Crystal: Age of Resistance” için yeni bir sezon olmayacağını doğrulayabiliriz. Hayranların “The Dark Crystal” destanının bu bölümünün nasıl sonuçlandığını öğrenmeye istekli olduklarını biliyoruz ve gelecekte bu hikayeyi anlatmanın yollarını arayacağız. Bu iddialı diziyi gerçekleştirmemiz için bize güvendiği için Netflix’e minnettarız; “Age of Resistance” konusundaki çalışmamızdan ve hayranlarımızdan, eleştirmenlerimizden ve meslektaşlarımızdan aldığı övgüden son derece gurur duyuyoruz.”

Will Matthews ve Jeffrey Addiss’in yaratıcısı olduğu dizinin seslendirme kadrosunda Taron Egerton, Anya Taylor-Joy ve Nathalie Emmanuel yıldız isimler yer alıyordu.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.