Netflix Resident Evil’i Tekrar Ekrana Taşıyor

Netflix Resident Evil’i Tekrar Ekrana Taşıyor

  27 Ocak 2019

  171 Okunma

Efsane oyun ve film olan Resident Evil, Netflix tarafından ekranlara taşınacak.

Ünlü Resident Evil serisi Netflix tarafından ekrana uyarlanacak. Netflix, dünyaca ünlü olan ve çok sevilen Resident Evil serisini ekrana taşımak için gerekli hazırlıklarını yaptı.

Ünlü Resident Evil oyun serisi ilk başta beyaz perdeye taşınmıştı. Bu kez ise ekrana taşınacak. Resident Evil dizisi Netflix’in imzasını taşıyacak. Aynı zamanda diziyi film serisinin yapımcı şirketi de olan Constantin Film hayata geçirecek. Yalnız dizinin çekilebilmesi için Showrunner koltuğunda oturacak isim hala belli değil. Showrunner koltuğunda oturacak olan isim hala merak edilirken aynı zamanda dizideki oyuncu ekibi ve yapımcı kadrosu henüz açıklanmadı.

Dizide konu olarak ise Resident Evil evreninde geçen hikayeler takip edilecektir. Dizide dünyayı yerle bir etmekte olan bir virüs yayılmaya başlar. Bu virüsün yayılmasından sonra yeni bir düzen ortaya çıkacak ve bu düzende Umbrella Corporation keşfine odaklanacaktır. Yapımın prömiyer tarihi ile ilgili olarak ise bir açıklama yapılmamıştır.

Resident Evil film serisi gişe rekorları kırmıştı. Film bu zamana kadar 1.2 milyar dolar hasılat toplamayı başardılar. Bu rakamla dünyanın en çok kazanmış olan oyun uyarlaması olduğunu da başardı. En son olarak serinin son filmi olan Resident Evil: Son Bölüm 2017 yılında yayımlanmıştı. Filmin yönetmenliğini Paul W.S. Anderson yapmaktadır. Filmdeki başrollerde de Milla Johovich, Shawn Roberts, Ali Larter, Eoin Macken, Ruby Rose, Rola, William Levy ve Lain Glen paylaştı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.