Netflix, Jake Gyllenhaal ve Antoine Fuqua’yı Yeniden Bir Araya Getiren The Guilty Filminin Haklarını Satın Aldı!

Netflix, Jake Gyllenhaal ve Antoine Fuqua’yı Yeniden Bir Araya Getiren The Guilty Filminin Haklarını Satın Aldı!

  24 Eylül 2020

  5 Okunma

Dijital yayın platformu Netflix, daha önce Southpaw'da birlikte çalışan Jake Gyllenhaal ve Antoine Fuqua'yı bir araya getirecek The Guilty filminin haklarını satın aldı.

Netflix, 30 milyon dolarlık bir anlaşmayla Jake Gyllenhaal’ın başrolünde olduğu, Antoine Fuqua’nın yönetmenliğini yapacağı The Guilty filminin dünya çapındaki haklarını satın aldı. The Guilty, 2018 Sundance Film Festivali’nde galası yapılan, Gustav Möller tarafından yönetilen Danimarka draması Den Skyldige’den uyarlanan dramatik bir gerilim filmi olacak.

Gerilim filmi, daha önce izleyiciler ve eleştirmenler tarafından beğeniyle karşılanan 2015 yapımı Southpaw’da birlikte çalışan yıldız aktör Jake Gyllenhaal ve yönetmen Antoine Fuqua’yı yeniden bir araya getirecek. Film, bir 911 çağrı merkezinde geçiyor. Çağrı operatörü Joe Bayler (Gyllenhaal), arayan kişiyi büyük bir tehlike içinde kurtarmaya çalışır – ancak kısa süre sonra hiçbir şeyin görünmediğini keşfeder ve tek çıkış yolunun gerçekle yüzleşmek olduğunu anlar.

Senaryosunu Nic Pizzolatto’nun kaleme aldığı film Jake Gyllenhaal, Riva Marker ve Fuqua ile birlikte üretecek. The Guilty’nin çekimleri Kasım ayında Los Angeles’ta koronavirüse karşı yüksek güvenlik önlemleri alınarak başlayacak.

Son günlerde oldukça hızlı hareket eden dijital yayın devi, 20 milyon dolarlık anlaşma ile Halle Berry’nin yönettiği Bruised’ın, 30 milyon dolar ile Sam Levinson’ın yönettiği Zendaya-John David Washington başrolleri canlandırdığı Malcolm & Marie’nin ve 10 milyon dolara Vanessa Kirby ile Shia LaBeouf’lu Pieces of a Woman’ın haklarını satın aldı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.