Netflix, İnternet Altyapısını Rahatlatmak İçin Trafiğini Yüzde 25 Azaltacak

Netflix, İnternet Altyapısını Rahatlatmak İçin Trafiğini Yüzde 25 Azaltacak

  29 Mart 2020

  1.234 Okunma

Dijital yayın devi Netflix, Corona virüs salgını nedeniyle artan internet trafiğini rahatlatmak için yüzde 25 azaltacağını açıkladı.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkarak dünya genelini ve Türkiye’yi etkisi altına alan Corona virüs salgını nedeniyle milyonlarca insan evlerinde karantina dönemi geçiriyor. Ancak bu dönem, izolasyon dönemindeki insanların büyük ölçüde Netflix’te vakit geçirmelerine neden oldu. Bu da internet trafiğinde büyük bir artışa neden oluyor.

Geçtiğimiz günlerde Avrupa’da internet trafiğini rahatlatmak amacıyla görüntü kalitesini yüzde 25 azaltma kararı alan Netflix, Türkiye’de yaşanan yoğunluğun ardından internet trafiğini rahatlatmak amacıyla Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacağını açıkladı.

Netflix İçerik İletiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı Ken Florance, Netflix trafiğini yüzde 25 azaltacak bir yöntem geliştirdiklerini belirtti. Florance, şu ifadeleri kullandı: “rafikteki bu azalmaya rağmen üyelerimiz tercih ettikleri plan kapsamında yer alan Ultra Yüksek Çözünürlük (UHD), Yüksek Çözünürlük (HD) veya Standart Çözünürlük (SD) seçeneklerinden faydalanmaya devam edebilecek.”

Ken Florance, 30 gün boyunca uygulanacak bu yöntemin kayda değer bir rahatlama sağlayacağına inandığını söyledi. Netflix diğer yandan “sosyal izolasyon” dönemine uymayan vatandaşlara yönelik kampanyasında popüler dizilerle ilgili spoilerların yer aldığı bilboardlar yayınlıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.