Netflix, En Çok İzlenen 10 Orijinal Filmini Açıkladı

Netflix, En Çok İzlenen 10 Orijinal Filmini Açıkladı

  24 Ekim 2019

  1.385 Okunma

Son günlerde sinema dünyasına etkisi sık sık tartışma konusu olan Netflix, en çok izlenen 10 orijinal filmi açıkladı.

Dünyanın en popüler yayın platformu olan ve sinema dünyasına olan etkileri son dönemde sıkça gündeme gelen Netflix, orijinal yapımları ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Original başlığı altında hem dizi hem film içerikleri oluşturan platform, milyonlarca üye tarafından izleniyor.

Netflix’in en çok izlenen dizileri birçok kişi tarafından biliniyor ancak en çok izlenen filmler sorusunun cevabını bulmak oldukça zor.

Platformun kullanıcıları,basın ve eleştirmenler bu istatistiklerin yayınlanmasını istiyordu ancak Netflix bugüne kadar bu tür bilgileri hiç paylaşmadı. Ancak geçtiğimiz günlerde The New York Times aracılığıyla en çok izlenen orijinal filmlerine dair bilgileri paylaştı.

İşte Netflix’te En Çok İzlenen 10 Film

10. Fyre (20 Milyon İzlenme)

Tam olarak film denilemeyecek bir yapım olan Fyre:Festival Fiyaskosu, bir film belgesel olarak 2017 yılında düzenlenmesi planlanan “Fyre” isimli bir festivali konu alıyor. Festival Fyre Media Inc isimli şirketin CEO’su Billy McFarland ve rapçi Ja Rule tarafından düzenlenmek istendi ancak ortaya bir fiyasko çıktı.

9. Otherhood (29 Milyon İzlenme)

Geçtiğimiz Temmuz ayında yayınlanan komedi filmi, 3 yakın arkadaşın oğullarına sürpriz yapmak için New York’a gelmeleri ve burada yaşanan olayları anlatıyor. Oldukça ses getiren filmin izlenme sayısı gün geçtikçe artıyor.

8. Always Be My Maybe (32 Milyon İzlenme)

Aslında klasik bir romantizm filmi olan Always Be My Maybe, çocukluk aşkı olan iki kişinin 15 yıl sonra karşılaşmasıyla gelişen olayları konu alıyor. Filmin bir bölümünde de Keanu Reeves yer alıyor

7. Secret Obsession (40 Milyon İzlenme)

Secret Obsession, psikolojik bir gerilim filmi. Uğradığı saldırı sonucunda hafızasını yitiren kadının hiçbir şeyden haberi yoktur. Yanında eşi olduğunu söyleyen Russel isimli bir adam vardır. Bir süre sonra Jessica taburcu edilir ancak işler sarpa saracaktır.

6. The Highwaymen (40 Milyon İzlenme)

Film 1930’lu yılların en popüler suçluların hayatlarını konu alıyor. Bu suçluların peşine Teksaslılar düşünce olaylar çıkmaza giriyor.

5. Tall Girl (41 Miyon İzlenme)

Romantik komedi türü olan Tall Girl’ün ana kahramanı 1.85 boyundaki Jodi. Boyunun getirdiği negatif durumlar nedeniyle özgüven kaybı yaşayan Jodi,bu durumu aşmaya karar verdiğinde kendini bir aşk üçgeni içinde bulur.

4. The Perfect Date (48 Milyon İzlenme)

The Perfect Date, Üniversite’ye gitmek için para biriktiren liseli bir gencin hikayesini anlatıyor. Liseli genç, bu parayı biriktirebilmek için sahte sevgili olarak hizmet verirken gerçek duyguları ortaya çıkar.

3. Triple Frontier (52 Milyon İzlenme)

Aksiyon,suç ve macerayı bünyesinde taşıyan yapım, ABD’nin özel kuvvetler biriminde görev almış 5 arkadaşın hikayesini konu alıyor. 5 arkadaş bir uyuşturucu baronunu devirmek için bir araya gelir ancak işler hiç de istendiği gibi gitmeyecektir.

2. Murder Mystery (73 Milyon İzlenme)

Başrollerinde Adam Sandler ve Jennifer Aniston olması nedeniyle çok izlenen yapımda, balayın çıkan bir çiftin cinayete şahit olmaları sonrasında yaşananları izleyeceğiz.

1. Bird Box (80 Milyon İzlenme)

Hollywood’un alışılmış kıyamet sonrası gerilim filmlerinden biri olan Bird Box’ta anne ve iki çocuğunun kurtulma çabaları anlatılıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.