Netflix, David Fincher İmzalı Mank’tan İlk Görselleri Paylaştı

Netflix, David Fincher İmzalı Mank’tan İlk Görselleri Paylaştı

  6 Eylül 2020

  11 Okunma

Netflix, David Fincher'ın Citizen Kane ortak yazarı Herman Mankiewicz'in hayatını konu alan biyografik film Mank'tan ilk bakış görüntülerini paylaştı.

Usta yönetmen David Fincher imzalı biyografik film Mank’tan ilk görseller yayınlandı. Citizen Kane’in senaristlerinden Herman J. Mankiewicz’in hayatını konu alan filmin Mank’ın ilk görselleri, Citizen Kane’in 79.yıldönümünde paylaşıldı.

David Fincher tarafından yönetilen siyah beyaz film, merhum babası Jack Fincher tarafından yazılan bir senaryoya dayanıyor. Gary Oldman, Orson Welles ile işbirliği yapmasının yanı sıra Hollywood’un Altın Çağı’nda büyük bir etkiye sahip olan Mankiewicz’i canlandıracak ve Citizen Kane’in senaryosunda Welles ile çalışırken yaşadığı mücadeleleri detaylandıracak.

The Souvenir ile adından söz ettiren Tom Burke, Orson Welles’i canlandırırken, Amanda Seyfried de filmde Hollywood yıldızı Marion Davies olarak rol alacak. Lili Collins, Mankiewicz’in sekreteri Rita Alexander’e hayat verecek. Mank’ın oyuncu kadrosunda ayrıca Joseph Cross, Monika Gossmann, Arliss Howard, Jamie McShane, Tuppence Middleton, Toby Leonard Moore, Tom Pelphrey ve Sam Troughton gibi isimler de yer alıyor.

Mank, Fincher’in 2014’te Gone Girl’den sonraki ilk filmi olacak. Film için resmi bir çıkış tarihi yok, ancak bu sonbaharda Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

David Fincher İmzalı Mank İlk Görseller

David Fincher İmzalı Mank İlk Görseller

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.