Netflix, Çocukları Cinsel Objeleştiren “Cuties” Filmi Posteri İçin Özür Diledi

Netflix, Çocukları Cinsel Objeleştiren “Cuties” Filmi Posteri İçin Özür Diledi

  22 Ağustos 2020

  9 Okunma

Netflix, Cuties filmi için yayınladığı, çocukları cinsel obje olarak gösteren uygunsuz poster ve sinopsis için özür diledi.

Netflix, platformda yayınlanacak olan Cuties filminin pazarlamasında yaptığı hatanın ardından aldığı güçlü tepki sonrasında geri adım atarak özür diledi. Filmden poster ve sinopsis paylaşan Netflix, “çocukları cinselleştirdiği” düşüncesiyle sosyal medyada gündem oldu.

Büyük ölçüde beğenilen ve bu yıl Sundance Film Festivali’nde ödül kazanan Fransızca film, Netflix’te şu sinopsis ile yayınlandı: “11 yaşındaki Amy, twerk yapan bir dans grubuna hayran kalır. Onlara katılmak umuduyla dişiliğini keşfetmeye başlayarak aile geleneklerine meydan okur.”

9 Eylül’de yayınlanacak filmin tanıtım çalışmalarına başlayan Netflix, sinopsiste kullandığı “dişiliği keşfetme” ifadesi ve posterde çocukları cinsel obje olarak yansıtması nedeniyle sosyal medyada büyük tepki gördü. Çıkan tartışmalar sonucunda Netflix bir açıklama yaparak özür diledi.

“Cuties için kullandığımız uygunsuz sanat çalışması için çok üzgünüz. Kabul edilir bir şey değildi, Sundance’de galası yapılan bu Fransız filmini temsil de etmiyordu. Fotoğrafları ve açıklamayı şimdi güncelledik.” ifadeleri kullanıldı.

Yönetmenlik koltuğunda Maimouna Doucouré’un bulunduğu filmin oyuncu kadrosunda Fathia Youssouf, Medina El Aidi, Esther Gohourou gibi isimler yer alıyor. Netflix Türkiye’de “Minnoşlar” ismiyle yayınlanacak olan film, 9 Eylül’de izleyicilerle buluşacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.