Netflix, BKM Ortaklığı ile Hazırlanan Yeni Dizi 50M2’yi Duyurdu

Netflix, BKM Ortaklığı ile Hazırlanan Yeni Dizi 50M2’yi Duyurdu

  12 Ocak 2020

  1.621 Okunma

Netflix, Selçuk Aydemir ve Burak Aksak tarafından üretilecek yeni Türk dizisi 50m2'yi duyurdu.

Çevrimiçi yayın platformu Netflix, abonelerine yeni içerikler sunmaya devam ederken Türk yapımı orijinal dizilerine bir yenisini daha ekliyor. Hakan: Muhafız ve Atiye’yi yayınlayan, İstanbul’un fethini konu alan mini belgesel dizi Rise of Empires: Ottoman için de gün sayan Netflix, BKM ortaklığında gerçekleşecek yeni projeyi duyurdu. Burak Aksak ve Selçuk Aydemir’in birlikte hazırlayacağı projenin adı 50m2 olacak.

Leyla ile Mecnun dizisine imza atan senarist Burak Aksak’ın senaryosunu kaleme aldığı, Düğün Dernek, Baba Parası gibi filmlere imza atan Selçuk Aydemir’in Aksak’la birlikte yönetmenliğini üstlendiği 50m2’in yapımcılığını BKM üstleniyor.

8 bölümden oluşacak kara mizah türündeki dizinin oyuncu kadrosunda Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç gibi başarılı isimler yer alıyor. Netflix, proje ekibinin kısa bir açıklama yaptığı bir video yayınladı.

50m2 dizisi, Gölge isimli gizemli bir tetikçinin kim olduğunu bulma hikayesini anlatıyor. Babası gibi gördüğü Servet’in ihanetine uğrayan Gölge, yaşadıklarından kaçarken 50 metrekarelik bir terziye sığınır. Mahalleli tarafından vefat eden terzinin oğlu zannedilen Gölge, mahalleliye alıştıkça gerçek kimliğinden uzaklaşmaya başlar.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.