Netflix, Bazı Dizi ve Filmleri Abonelik Olmadan Sunmaya Başladı

Netflix, Bazı Dizi ve Filmleri Abonelik Olmadan Sunmaya Başladı

  1 Eylül 2020

  8 Okunma

Netflix'in yeni başlattığı kampanya sayesinde platformda yer alan bazı dizi ve filmler üyelik olmadan izlenebilecek.

Pandemi süresinde kullanıcı sayısını oldukça artıran popüler yayın platformu Netflix, abone sayısını artırmaya yönelik çalışmalar yapmaya devam ediyor. Tanıtım çalışmalarına hız veren platform, bazı dizi ve filmleri abone olmayanlara ücretsiz olarak sunmaya başladı. Dizilerin yalnızca ilk bölümü izlenebilirken, ücretsiz olarak sunulan filmlerin tamamı izlenebiliyor.

Yayın devi Netflix, ücretsiz deneme uygulamasından farklı olarak “Netflix’i ücretsiz izleyin” seçeneği sunmaya başladı. Stranger Things, Murder Mystery, Élite, Boss Baby: Back in Business, Bird Box, When They See Us, Love Is Blind, The Two Popes, Our Planet ve Grace and Frankie dahil olmak üzere birçok orijinal dizi ve filme sınırlı ücretsiz erişim sunuyor.

Ancak dizilerin yalnızca ilk bölümü izlenebiliyor. Yani diziyi beğenip devam etmek isteyen izleyicilerin abonelik oluşturması gerekiyor. Bu özellik şu anda yalnızca Web tarayıcılardan kullanılabiliyor. Uygulama üzerinden platforma giren kullanıcılar bu özellikten yararlanamıyor.

Şirket yaptığı açıklamada, “Yeni üyelerin ilgisini çekmek ve onlara harika bir Netflix deneyimi sunmak için farklı pazarlama kampanyalarına bakıyoruz” dedi. Platform ayrıca ücretsiz olarak sunulan içeriklerin zaman içinde değişikk göstereceğini de belirtti.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.