Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Bilim Kurgu Filmi

Mutlaka İzlemeniz Gereken 8 Bilim Kurgu Filmi

  16 Ocak 2019

  424 Okunma

Sinema tarihinin günümüze dek en iyi bilim kurgu filmlerini sizler için derledik. Bu listemize kulak vermenizi şiddetle tavsiye ederiz.

Bilim kurgu filmleri her zaman en sevilen filmlerin arasında yer almayı başarmıştır. Çok büyük bir kitlesi olan filmlerin arasından bazılarının daha fazla ön plana çıktığını görebilirsiniz. Listemizde sizlere mutlaka izlemeniz gereken 8 bilim kurgu filmi hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

1-The Jacket

Jack’in hafızası adeta gelgitlerle doludur. Genç adam kalktığı zaman kendisinin bir akıl hastanesine kapatıldığını fark eder. Suçu ise bir polis memurunu öldürmektir. Jack ise yaşanan bu olayla ile hiçbir şey hatırlamamaktadır. Dr Becker ise Jack’e ilaç vererek çeşitli deneyler yapmaktadır. Jack bu yüzden düş ve gerçek arasında sürekli gidip gelir. Son olarak ise Jackie adında bir kızla tanıştığını ve geceyi beraber geçirdiğini hatırlamaktadır.

2-Artificial Intelligence: AL

İnsanlar artık dünyanın büyük bir çoğunluğu suların altında kalmışken yeryüzünde yaşamaya çalışmaktadır. İnsanlar bu noktada teknolojinin nimetlerinden de faydalanarak hayatlarını kolaylaştırma özelliğine sahip olan yapay zekalı robotlar üretmektedir. David ise hem mana olarak hem madde olarak tam bir insan olarak donatılmış durumdadır. Hatta sevmeye kodlanmış olan ilk robottur.

3-The Fountain

Filmde üç farklı zaman diliminde bir adamın aşık olduğu kadını kurtarma adına başından geçen olaylar konu edilmektedir. 15’nci yüzyılda İspanya’da yaşamakta olan Tomas, ölümsüzlük verdiğine inanılmakta olan efsanevi bir çeşmenin arayışına girmektedir. Günümüzde ise Tommy Creo adlı bir bilim insanı ise kansere yakalanan eşini kurtarmak için umutsuz bir şekilde tedavi yöntemi aramaya çalışmaktadır.

4-Contact

Astronom olan Dr. Arroway bir gece yarısı Vega yıldızından gelmekte olan bir sinyali keşfeder. Arroway’in yapmış olduğu bu keşif bütün Amerika’nın ayağa kalkmasına sebep olmaktadır. İşin en tuhaf tarafı ise Vega yıldızından gelmekte olan sinyallerin birleştirilmesiyle beraber teknolojik bir cihazın yapım planları ortaya çıkar. Amerikan Hükümeti ise detaylı bir bilgi alabilmek için bu teknolojik cihazı yapmaya başlar.

5-The Abyss

Soğuk savaş yılları yaşandığı sırada Amerikan nükleer denizaltısı hiç kimsenin bilmediği bir sebepten dolayı düşman saldırısına uğrar ve denizin tabanına oturur. Amerikan donanması ise yakınlarda yer alan bir petrol istasyonunda çalışan kişilerden olayın sebebinin araştırılmasını ister. Bunun üzerine yüksek teknoloji ile donatılmış olan ve özel tim eşliğinde bir denizaltı gönderilir.

6-Dark City
John Murdoch bilmediği ve tuhaf olan bir otel odasında gözünü açmaktadır. Kendisinin vahşice işlenmiş olan birçok cinayetin zanlısı olduğunu öğrenir. Burada esas sorun ise hiçbir şey bilmiyor ve hatırlamıyor olmasıdır. Murdoch’un peşinde sadece polisler değil aynı zamanda yabancılarda bulunmaktadır. Murdoch bunlardan kaçmaya çalışırken aynı zamanda kişiliğinde yaşanmış olan karmaşıklıkları ve sırları da çözmeye çalışır.
7-Gattaca
21’nci yüzyılda genetik mühendisliği artık zirve noktasına ulaşmıştır ve bilimsel alanda kusursuz insanlar yaratılmış durumdadır. Bu yeni süper ırkı sadece özel pozisyonlar için yetiştirilmiş konumdadır. Bu yüzden normal yollardan dünyaya gelen kişiler işsiz kalıyor ve ikinci plana atılıyor. Astronot adayı olan Vincent ise Gattaca’da temizlikçi olarak iş bulabilecekken komada yer alan bir atletin kan örneklerini alır ve çok iyi bir konuma gelir.
8-Mr. Nobody
Filmin adında da adı geçmekte olan Bay Hiçkimse, 2092 yılında dünyada yer alan son ölümlüdür ve kendisi 117 yaşındadır. Ölüm döşeğinde yer alan Nemo ise genç bir çocuk olduğu sırada peronda durduğunu hatırlamaktadır. Peronda yer alan tren kalkmak üzeredir. Peki, peronda annesiyle beraber mi gitmeli yoksa babasıyla birlikte mi kalkmalıdır? Bu kararlar sonucunda sonsuz sayıda olasılık ortaya çıkacaktır.
Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.