Mulan’ın İlk Fragmanı ile Heyecan Dorukta!

Mulan’ın İlk Fragmanı ile Heyecan Dorukta!

  9 Temmuz 2019

  786 Okunma

Disney'in savaşçı prensesi Mulan filmi ilk fragmanını yayımladı. Mulan'ın merakları giderecek ilk fragmanının yayımlanması ile seyirciyi ekrana kilitlemeyi başardı. Daha öncesinde McFarland, USA,ve Whale Rider filmlerinin yönetmenliğini yapan Niki Caro, bu kez bu filmin yönetimini üstlendi.

Yeni uyarlama ilk kez Disney’in savaşçı prensesi beyaz perdede izleyici ile buluşacak. Mulan’ın beyaz perde temsilcisi Çinli oyuncu ve model olan Yiefi Liu idi. Ayrıca kadroda oldukça başarılı isimler yer alıyor. Donnie Yen, Jason Scott Lee, Li Gong, Utkarsh, Ambudkar, Ron Yuan, Tzi Ma, Rosalind Chao, Cheng Pei-Pei, Nelson Lee gib ip Man serisinin iz bırakan isimleri filmde boy gösterecek.

Çin’in olağan dışı savaşçısı Hua Mulan’dan esinlenerek kurgusallaştırılan filmin yeni beyaz perde uyarlamasında Mulan’ın büyük aşkı olan Chen Hongui ise hiçte yabancı olmadığımız yetenekli bir aktör olacak. “Ölümcül Makineler” adlı film ile ilgi çeken, projeleriyle gündeme hızla damga vuran Yoson An canlandıracak. Filmin imzasını ise Rick Jaffa ve Amanda Silver taşıyor. Yeni uyarlamasıyla izleyicileri merakta bırakan bu filmin konusu; Kadınların var olma sebeplerinin sadece kocalarına hizmet edip onları mutlu edebilmek uğruna çabalaması, onlara çocuk doğurma zorunluluğuyla karşı karşıya kaldıkları bir toplumda yaşamaları… Mulan yaşam şartlarının gidişatından hiçte mutlu değildir.

O dönemin Çin imparatorunun verdiği bir buyruk ile her bir ailenin erkek çocuğunun, yaşanılan Kuzey istilasıyla burun buruna olan askerlere destek olması amacıyla göreve çağrılması duyurulmuştur. Bu kararın halk ile paylaşımı sonrasında onur sahibi bir savaşçının kızı olan Hua Mulan hasta olan babası için endişelendiğinden erkek kılığına girmiştir. Babasını ölüm pençesine atmaktan kurtararak kahraman bir kadın savaşçı vasfına ermiştir. Orduya Hua Jun isimli bir erkek olarak katılmış. Her adımından yeni tecrübe kazanması ve içindeki potansiyeli benimsemesini gerektiren bir mücadeleye başlamıştır. Bir yandan savaşta üstün yetenekleriyle ün salarken bir yandan da komutanına aşık olmuştur. İşte zorlu bir mücadelede haysiyetli bir baba için fedakarlık gösteren cesur bir kadının aşk ve ülke müdafasındaki amansız yolculuğu…

İşte Merakla Beklenen Mulan Filmi Türkçe Dublajlı Fragmanı

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.