Matt Damon, James Mangold’un “The Force” Filminde Başrolü Oynayacak

Matt Damon, James Mangold’un “The Force” Filminde Başrolü Oynayacak

  25 Ocak 2020

  1.204 Okunma

Matt Damon ve yönetmen james Mangold, The Force filmi için yeniden biraraya gelecek.

Geçtiğimiz yıl Ford V Ferrari filmi ile izleyici karşısına çıkan Matt Damon ve James Mangold, polisiye bir film için yeniden biraraya gelecek. Film, Don Winslow’un polisiye romanı The Force’dan uyarlanacak.

The Wolverine, Logan, 3:10 Treni gibi yapımlarla tanınan, geçtiğimiz yıl En İyi Film kategorisi olmak üzere 4 dalda Oscar’a aday gösterilen Ford V Ferrari’ye imza atan James Mangold, yeni filmi için hazırlıklara başlıyor. Yönetmen, The Force’un başrolü için Matt Damon ile anlaşma sağladı.

Don Winslow’un 2017’de yayımlanan çok satan romanından uyarlanan The Force’un konusu şöyle:

“NYPD dedektifi Denny Malone, yasaları o kadar sık esnetiyordur ki, bir süre sonra iyi ve kötü arasındaki çizgiyi kaybeder ve bir yolsuzluk skandalına karışır. Şehrin uzun süren ırksal gerginliklerinin patlamasını önlemek için, hala kendisini gördüğü idealist koruyucu ile dönüştüğü yozlaşmış polisi uzlaştırmalıdır. Her yönden kuşatma altındadır: Birlikte iş tuttuğu Harlem uyuşturucu çetesi, yok etmek üzere olduğu kardeş polisler, bildiklerinden ve kimleri bulaştırabileceğinden korkan belediye başkanı ofisi, onu hapise atmak isteyen federal müfettişler… Ama en önemlisi, ailesine olan sadakatini düşünüp taşındıktan sonra, sadık olduğu kirli takımına karşı tanıklık etmesini gerektiren bir şeytan pazarlığıyla boğuşmaktadır.”

The Force’un senaryosunu ilk önce David Mamet kaleme almıştı ancak Mangold bu senaryoyu beğenmedi. Yönetmen, Scott Frank ile birlikte senaryoyu yeniden kaleme alacak. The Force’un çekimlerinin ne zaman yapılacağı konusunda ise henüz net bir bilgi yok.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.