“Marvel Filmleri Sinema Mıdır?” Tartışması Devam Ediyor!

“Marvel Filmleri Sinema Mıdır?” Tartışması Devam Ediyor!

  1 Kasım 2019

  1.116 Okunma

Martin Scorsese'in Marvel filmleriyle ilgili açıklamalarını netleştirmesinin ardından tartışmanın biteceği düşünülmüştü ancak Francis Ford Coppola yeniden açıklama yaptı.

Francis Ford Coppola, geçtiğimiz günlerde Martin Scorsese’in Marvel eleştirilerine destek vermiş bu filmlerin “değersiz” olduğunu söyleyerek tepki çekmişti. Ünlü yönetmen, Marvel hakkındaki eleştirilerini netleştirdi.

Deadline’a röportaj veren Francis Ford Coppola, konuya değinerek “değersiz” ifadesini Marvel filmlerine değil, sinemayı ticari çıkarları için kullanan yapımcı ve yönetmenler için kullandığını ifade etti. Süper kahraman filmleri ile ilgili görüşlerinde bu tarz filmlerden keyif almadığını belirten Coppola, şunları söyledi:

“Birbiriyle bağlantısı olan filmler hoşuma giden bir fikir değil. Bu yapımların amacı sürekli kendini tekrarlayan işler yaparak finansal kazanç sağlamak. Başka bir deyişle formulatif bir yaklaşım var. Bu yaklaşım filmdeki ekonomik risk faktörünü azaltıyor ki bence bu risk faktörü bazen filmleri harika yapan unsur. Bu filmler mevcut kaynakları çekerken, cesur yapımlara çok küçük bir pay bırakıyor ve çeşitliliği azaltıyor. Bazı yönlerden sinemanın yemek gibi olduğunu düşünüyorum; kesinlikle cazip, lezzetli ve keyifli yapmak için şeyler ekleyebilirsiniz ama aynı zamanda gerçek gıda olarak nitelendirmek için besleyici olmalıdır. ”

Ünlü yönetmenin bu kez yaptığı açıklama düşüncelerinin daha net ifadesi denilebilir. Ancak Martin Scorsese gibi kendisi de Marvel filmlerinin sinemaya ve kaliteli film yapımlarına zarar verdiğini düşünüyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.