Marvel Başkanı Kevin Feige’den Scorsese’e Cevap!

Marvel Başkanı Kevin Feige’den Scorsese’e Cevap!

  12 Kasım 2019

  748 Okunma

Usta yönetmen Martin Scorsese'in Marvel filmleriyle ilgili başlattığı tartışma hâlâ sürüyor. Bu kez konuşan kişi ise Marvel Başkanı Kevin Feige oldu.

Martin Scorsese, Marvel filmleriyle ilgili uzun süredir devam eden bir tartışmayı başlatmıştı. Bu filmlerin sinema olmadığını daha çok tema parklara yakın durduğunu belirten usta yönetmen, daha sonra New York Times’ta bir makale kaleme almış ve eleştirilerine açıklık getirmişti. Ancak Scorsese’in başlattığı tartışmanın yankıları hâlâ devam ediyor. Marvel Başkanı Kevin Feige, konuya ilgili konuştu.

Disney’in CEO’su Bob Iger‘ın ardından Marvel Başkanı Kevin Feige de tartışmaya dahil oldu. Feige şu ifadeleri kullandı:

“Bence bu doğru değil ve talihsiz bir açıklama. Aynı fikirde değilim. Ben ve bu filmler için çalışan herkes sinemayı seviyor, filmleri seviyor,sinemaya gitmeyi seviyor,insanlarla dolu bir sinemada film izleme deneyimini seviyor. Aslında herkesin sinemaya bakış açısının farklı olduğunu düşünüyorum. Şu ana kadar elde ettiğimiz başarıyı göz önünde bulundurarak risk almayı ve yeni şeyler denemenin keyifli olduğuna inanıyorum. Herkes sinemayı, risk almayı farklı tanımlar. Martin Scorsese’in yazısı üzerine başka biri de görüşünü açıklayabilir,herkesin böyle bir hakkı var. Diğer yandan bir film çekmeye devam edeceğiz. ”

Feige’nin açıklamalarına bakılırsa Martin Scorsese’in kaleme aldığı makalede belirttiği argümanlara cevap vermiş görünmüyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.