Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon Filminin Çekimleri Mart 2021’de Başlayacak

Martin Scorsese’nin Killers of the Flower Moon Filminin Çekimleri Mart 2021’de Başlayacak

  17 Kasım 2020

  3 Okunma

Martin Scorsese'nin yeni filmi Killers of the Flower Moon filminin senaryosunu kaleme alan Eric Roth, filmin çekimlerinin önümüzdeki yıl Mart ayında başlayacağını söyledi.

Geçtiğimiz yıl Al Pacino, Robert De Niro’lu The Irishman filmi ile adından söz ettiren usta yönetmen Martin Scorsese, yeni projesi için hazırlıklarını sürdürüyor. Senaryoyu yazan Eric Roth, Killers of the Flower Moon’un senaryosunu 2021’de çekimlerine başlanmasına kadar yeniden kaleme alıyor. Flower Moon’un çekimlerinin Mart 2020’de başlaması planlanıyordu ancak salgın, diğer projelerde olduğu gibi prodüksiyonun ertelenmesine neden oldu.

Ağustos ayında çıkan haberlerde, Killers of the Flower Moon’un prodüksiyonuna Şubat 2021’de başlanacağı bildiriliyordu ancak Eric Roth, “Script Notes” podcast’inin son bölümünde çekimlerin Mart 2021’de başlayacağını söyledi. Roth ayrıca Leonardo DiCaprio’nun Roth’un orijinal taslağını yeniden yazması için tartıştıkları söylentilerini de doğruladı.

Killers of the Flower Moon kitabının herkesin okuması gereken bir kitap olduğunu, kitap üzerinde dört ya da beş yıl harcadığını belirten Roth, sözlerine şöyle devam etti: “Senaryomun kitap için doğru olduğunu düşünüyorum. Bu, 1921’de Oklahoma’daki topraklarda petrol keşfeden Amerika’nın en fakir insanları olan Osage yerlilerinin hikayesi. Sonra Amerika’daki katiller, paraları için bu kişileri öldürmeye geliyor ama gerçekten kahraman bir adam oraya yardım için geliyor. Mart ayında Covid salgını biter bitmez başlaması bekleniyor. Bununla birlikte senaryo yeniden yazılmaya devam edecek. Leonardo DiCaprio tartıştığımız bazı şeylerin değişmesini istedi. Bunların yarısını o yarısını ben kazandım.”

The Hollywood Reporter’ın, DiCaprio’nun Roth’un orijinal senaryo taslağını elden geçirmesinin, Paramount’un filmi Apple’a satma kararındaki ana faktör olduğunu açıklayan bir yazı yayınlandığından bu yana, Killers of the Flower Moon senaryosu hakkında söylentiler yayılmaya devam ediyor. Roth’un versiyonunda DiCaprio, bir dizi cinayeti çözmek için Osage yerlilerinin yaşadığı yere giden, yeni kurulan FBI için çalışan federal ajanı bir kahraman olarak oynuyordu. Ancak DiCaprio senaryoyu düzenlemeye zorladı, böylece Robert De Niro’nun canlandırdığı kötü katilin yeğeni rolünü üstlendi.

Revize edilmiş versiyonda DiCaprio, kötü adam Robert De Niro’nun aşk ve amcasının kötü entrikaları arasında kalmış yeğenini canlandıracaktı. Ancak stüdyoya yakın bir kaynak, Paramount’un filmin karamsar ve ticari olarak daha az başarı getirecek bir karakter çalışmasına dönüştürüldüğünü düşündüğünü söyledi.

Roth’un David Grann’ın aynı adlı kitabından uyarladığı Killers of the Flower Moon’un çekimleri 2021’de başlayacak. Ancak film için şimdilik vizyon tarihi henüz belli değil.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.