Martin Scorsese, Yeni Projeler İçin Apple İle Anlaşma İmzaladı

Martin Scorsese, Yeni Projeler İçin Apple İle Anlaşma İmzaladı

  13 Ağustos 2020

  8 Okunma

Şimdilerde Leonardo Di Caprio ve Robert De Niro'yu bir araya getirecek olan Killers of The Flower Moon'un hazırlıkları ile meşgul olan Martin Scorsese, Apple ile büyük bir anlaşma imzaladı.

Taxi Driver, Shutter Island, The Wolf of Street, The Irishman gibi yapımlarla tanınan usta yönetmen Martin Scorsese, 2021 Şubatında çekimlerine başlayacağı yeni projesi Killers of The Flower Moon’un hazırlıklarıyla uğraşıyor. Yönetmen bu filmle birlikte Apple ile büyük bir anlaşmaya imza attı.

Ön yapım aşamasında olan Killers of The Flower Moon aslında Paramount tarafından hazırlanacaktı ancak 200 milyon dolarlık bütçe nedeniyle Apple filmin haklarını satın aldı. Deadline’da yer alan habere göre Scorsese, yeni film ve televizyon projeleri için Apple ile çok yıllık bir anlaşma imzaladı. Usta yönetmen, Apple TV+ için yeni yapımlar üretip yönetecek.

Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro’nun rol alacağı David Grann’ın Eric Roth’un senaryolu uyarlaması olan Killers of the Flower Moon, Osage yerlilerinin kendi topraklarında petrol bulmalarının ardından yaşanan gizemli cinayetleri ve FBI’ın doğuşunu konu alıyor. FBI’a bağlı bir dedektifin gizli bir ekip kurarak soruşturmaya devam etmesi sonucunda yaşanan ölümcül komplo ortaya çıkmaya başlayacaktır.

Son olarak dijital yayın devi Netflix’te yayınlanan The Irishman ile beğeni toplayan Scorsese’nin Apple ile anlaşması sonrası nasıl yapımlara imza atacağını bekleyip göreceğiz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.