Martin Scorsese Marvel Filmlerine Yaptığı Eleştiriyi Düzeltti!

Martin Scorsese Marvel Filmlerine Yaptığı Eleştiriyi Düzeltti!

  29 Ekim 2019

  853 Okunma

Marvel filmlerine yaptığı eleştirilerle sinema dünyasında yeni bir tartışma yaratan yönetmen Martin Scorsese, bu filmlerin yeni bir sanat biçimi olduğunu ifade etti.

Bu yıl Robert De Niro, Al Pacino ve Joe Pesci gibi yıldız isimleri bir araya getiren The Irishman ile izleyicilerin karşısına çıkan Martin Scorsese, bu ayın başında Marvel filmlerine yönelik yaptığı eleştiri ile sinema dünyasında yeni br tartışma başlatmıştı. Marvel filmlerinin sinema sanatıyla ilgili olmadığını söyleyen Scorsese, yaptığı yeni açıklamada bu filmlerin yeni bir sanat biçimi olduğunu ifade etti.

Geçtiğimiz günlerde Entertainment Weekly ile yeni filmi üzerine röportaj gerçekleştiren ünlü yönetmen, çizgi roman filmleriyle ilgili sorulan sorulara verdiği yanıtta bunların yeni bir sanat biçimi olduğunu söyledi.

Marvel filmlerinin tema parklarına yakın durduğu ve video oyunu gibi olduğu sözlerine açıklık getiren Scorsese şöyle konuştu: “Çizgi romandan uyarlanan filmler, bu eğlence, tema parklarının sinema evrenindeki tezahürü. Bu filmler sanatın yeni bir formu, normal sinema filmleri gibi değiller.” dedi.

Scorsese, bu filmlerin beyaz perdeyi tamamen işgal edeceğine yönelik korkusu olduğunu tekrarlayarak, “Tekrar söylüyorum, onlar kendine has yeni bir sanat biçimi. Film çekmek ve göstermek için o kadar yol var ki. Bu filmlere gitmek keyifli, eğlence parkı gibi bir etkinliğe gitmek harika. Benim asıl korkum bağımsız sinemanın ya da normal filmlerin sinemadan dışarı itilmesi. Greta Gerwig, Paul Thomas Anderson ve Noah Baumbach gibi yönetmenleri gözardı etmeyin.” dedi.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.