Martin Scorsese Çaresizlik Nedeniyle Netflix İle Çalıştığını Söyledi

Martin Scorsese Çaresizlik Nedeniyle Netflix İle Çalıştığını Söyledi

  28 Aralık 2019

  1.236 Okunma

Yönetmen Martin Scorsese son filmi The Irishman'ın Netflix olmadan yapılamayacağını açıkladı.

Martin Scorsese, Al Pacino, Robert de Niro ve Joe Pesci’yi biraraya getiren mafya filmi The Irishman için Netflix ile çalışmasının çaresizlik nedeniyle olduğunu söyledi. Scorsese, filmin yüksek bütçeli olması nedeniyle geleneksel stüdyoların karşılamadığını, bu nedenle Netflix’le çalışmak zorunda kaldığını açıkladı.

Noah Baumbach, Greta Gerwig, Todd Phillips ve Lulu Wang ile birlikte The Hollywood Reporter’ın düzenlediği ‘Directors Roundtable’a katılan Scorsese, konuya ilişkin açıklamalarda bulundu. Başarılı yönetmen şöyle konuştu:

“Stüdyolar The Irishman ile ilgilenmedi. Özellikle filmde CGI teknolojisi kullanmak zorunda olduğum için böyle bir filmden gelecek hasılatın yeterli olmayacağını düşündüler. De Niro ve ben 1995’teki Casino’dan beri bir film yapmamıştık ve yıllar içinde başka bir film daha yapmak istedik. Sonra Eric Roth (senarist) Charles Brandt’ın I Heard You Paint Houses adlı kitabıyla geldi. Bu konuda son derece tutkulu ve biraz duygusal hale gelmişti. Kitabı okudum ve ‘işte yapacağımız şey bu’ dedim. 2009 yılıydı. Sonra Steve Zaillian’ı dahil ettim. Filmin yapısını tasarladım. Her şeyi hallettik. Ama finansman alamadık.”

“Sonra (yönetici-yapımcı) Rick Yorn’dan bir telefon aldım, ‘Netflix’le ilgileniyor musunuz?’ dedi. Ve benim için en önemli şey yaratıcı özgürlüktü. Bedeli ise bunun internet yayın platformu olmasıydı. ‘Ama sinemalarda da gösterilecek, değil mi?’ diye sordum.”

Scorsese, filmi Netflix ile birlikte yapmasının nedeniyle ilgili sorulara “Çaresizlik” yanıtını verdi.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.