“Mank” Filminin Başrolü David Fincher oldu!

“Mank” Filminin Başrolü David Fincher oldu!

  18 Temmuz 2019

  767 Okunma

Film, Citizen Kane’in senaristi Herman Mankiewiaz'ın biyografisi olurken Gary Oldman'da alınan bilgilere göre filmde yerini alacak.

David Fincher’ın yeni projesi olan Mank’ın senaryosu rahmetli babasının kaleme aldığı 2003 yılına ait senaryodan esinlenerek biçimlendirilecek. Film içerisinde Mankiewiaz’in Citizan Kane’in hazırlığında Orson Welles ile yaşadıklarına yer verecek. Mank’ın siyah beyaz çekileceği haberi duyulurken filmin konusu tam olarak bilinmiyor. Ciziten Kane için oldukça fazla olumlu yönde eleştiri yapılırken film gişeyi yapamamış ayrıca 9 dalda Oscar adayı olmasına rağmen sadece senaryosu ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır.

David Fincher yapımcılar arasında bizzat yerini alırken Cean Chaffin ve Douglas Urbanski de onunla birlikte yapımcılığı ele almış görünüyorlar. Fincher uzun zamandır beyaz perdeden uzaklaşmış ve küçük ekrana yoğunlaşarak “House of Cards“, “Mindhunter“, “Love, Death & Robots” gibi Netflix dizilerini yönetmiştir. En son 2004 yılında Gane Girl filminde beyaz perdede boy göstermişti.

Filmin çekimlerinin Kasım ayında başlayacak olduğu ve Netflix’te yayınlanacağı biliniyor.

 

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.