“Mank” Filminin Başrolü David Fincher oldu!

“Mank” Filminin Başrolü David Fincher oldu!

  18 Temmuz 2019

  679 Okunma

Film, Citizen Kane’in senaristi Herman Mankiewiaz'ın biyografisi olurken Gary Oldman'da alınan bilgilere göre filmde yerini alacak.

David Fincher’ın yeni projesi olan Mank’ın senaryosu rahmetli babasının kaleme aldığı 2003 yılına ait senaryodan esinlenerek biçimlendirilecek. Film içerisinde Mankiewiaz’in Citizan Kane’in hazırlığında Orson Welles ile yaşadıklarına yer verecek. Mank’ın siyah beyaz çekileceği haberi duyulurken filmin konusu tam olarak bilinmiyor. Ciziten Kane için oldukça fazla olumlu yönde eleştiri yapılırken film gişeyi yapamamış ayrıca 9 dalda Oscar adayı olmasına rağmen sadece senaryosu ile dikkatleri üzerine toplamayı başarmıştır.

David Fincher yapımcılar arasında bizzat yerini alırken Cean Chaffin ve Douglas Urbanski de onunla birlikte yapımcılığı ele almış görünüyorlar. Fincher uzun zamandır beyaz perdeden uzaklaşmış ve küçük ekrana yoğunlaşarak “House of Cards“, “Mindhunter“, “Love, Death & Robots” gibi Netflix dizilerini yönetmiştir. En son 2004 yılında Gane Girl filminde beyaz perdede boy göstermişti.

Filmin çekimlerinin Kasım ayında başlayacak olduğu ve Netflix’te yayınlanacağı biliniyor.

 

Yorum Alanı
Sinemaizle.org Web Sitesi Sinema ve Film Tanıtım Sitesidir.
İçeriğinde hiç bir şekilde yasal olmayan içerik barındırmamaktadır. İçerik temeli filmlerin tanıtımlarını, özetlerini, yönetmen ve oyuncu kadrolarını ve fragman görüntülerini yayınlayarak sinema severleri fikir sahibi etmek için tasarlamıştır. Sitemiz üzerinde online film izlemek söz konusu olmamak ile beraber yasalara aykırı hiç bir içeriği barındırmamayı kendine artık prensip olarak benimsemiştir.