Mads Mikkelsen, “Fantastik Canavarlar” Serisinde Johnny Depp’in Yerini Alacak

Mads Mikkelsen, “Fantastik Canavarlar” Serisinde Johnny Depp’in Yerini Alacak

  11 Kasım 2020

  3 Okunma

Warner Bros'un isteği üzerine Fantastic Beasts 3 filminden ayrılan Johnny Depp'in yerine Mads Mikkelsen ile görüşülüyor.

J.K. Rowling’in fantastik serisine dayanan Harry Potter spin-off’unun üçüncü filmi olan David Yates’in yönettiği Fantastic Beasts 3’ten Johhny Depp’in ayrılmasından sonra Grindelwald karakteri için yeni oyuncu arayışı başladı. Warner Bros, rolü devralması için ilk olarak Mads Mikkelsen ile görüşme yaptı.

Warner Bros, The Sun gazetesinde Johhny Depp’in karısını dövdüğü ile ilgili makaleye karşı açtığı davayı kaybetmesinden sonra rolden ayrılmasını istedi. Depp, stüdyonun isteğine saygı duyarak seriden ayrıldığını açıkladı. Depp’in seriden ayrılmasının ardından Gellert Grindelwald rolünü kimin üstleneceği merak konusu oldu. Rol için birçok oyuncunun ismi geçerken, Warner Bros başarılı oyuncu Mads Mikkelsen’a gözünü dikti. Aktörün, yönetmen David Yates’in ilk tercihi olduğu belirtiliyor. Stüdyo şimdilik Mikkelsen ile ilk görüşme aşamasında bulunuyor.

Fantastic Beasts 3’nin oyuncu kadrosunda Eddie Redmayne, Jude Law, Katherine Waterston, Dan Fogler, Alison Sudol, Ezra Miller ve Jessica Williams yer alıyor. Yönetmenliğini David Yates’in üstlendiği filmin senaryosunu J.K. Rowling ve Steve Kloves kaleme aldı.

Kasım 2021’de gösterime girmesi planlanan Fantastic Beasts 3, koronavirüs pandemisi nedeniyle 15 Aralık 2022‘ye ertelendi.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.