Lucifer’in 6. Sezonunda “Black Lives Matter” Hareketi Ele Alınacak

Lucifer’in 6. Sezonunda “Black Lives Matter” Hareketi Ele Alınacak

  25 Ağustos 2020

  10 Okunma

Lucifer'in baş yapımcısı Ildy Modrovich, dizinin 6.sezonunun bir bölümünde ırksal adaletsizlik ve Black Lives Matter konularının ele alınacağını açıkladı.

Lucifer’in 5.sezonu Netflix dramasının son sezonu olacaktı ancak yapımcılar şimdi altıncı sezonun planlarını düşünüyor. Serinin altıncı sezonunda polis reformu konusunun işleneceği belirtiliyor. Variety’e konuşan dizi sorumlusu Ildy Modrovich ve yönetici yapımcı Joe Henderson, dizinin beş ve altıncı sezonları hakkında açıklamalarda bulundu.

Netflix dramasının 6.sezonu, “Black Lives Matter” hareketi ile gerçek hayattaki bir sosyal soruna değinmeyi planlıyor. Fantastik drama şimdiye kadar melekler ve şeytanlar hakkında mitolojik hikayeler anlatıyordu ancak 6.sezonda ilk defa ırksal adaletsizlik gibi gerçek dünyadaki bir sorunu ele alacak.

Baş karakteri bir şeytan ve büyük ölçüde fantastik bir seri olsa da, Lucifer’in 6.sezonu, Black Lives Matter’a atıfta bulunarak polis vahşetini konu alacak. Ildy Modrovich röportajında konuyla ilgili şunları söyledi:

“Yazarlar odasına geri döndüğümüzde polis departmanının hangi meselelerine hangi yollarla katkıda bulunduğumuza bakmaya başladık. Ve bununla ilgili konuşmak istediğimize karar verdik. Yani aslında doğrudan bu meseleyi ele alan bir hikaye yapıyoruz ve bu konuda çok heyecanlıyız.”

Joe Henderson da “bir şey söylemenin sorumluluğu” olduğunu düşündüğünü ve Lucifer’in oyuncu kadrosunun büyük bir kısmının bu konuda aynı duyguyu paylaştığını ekledi. Lucifer gibi Brooklyn Nine-Nine da polis vahşetini ele almayı planlıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.