Lightbox ve Altitude, HBO İçin Prenses Diana Belgeseli Hazırlıyor

Lightbox ve Altitude, HBO İçin Prenses Diana Belgeseli Hazırlıyor

  3 Kasım 2020

  1 Okunma

Lightbox ve Altitude, Prenses Diana'nın hayatına odaklanacak Diana belgeselini duyurdu. Belgesel HBO'da yayınlanacak.

Oscar ve Emmy ödüllü film yapımcıları tarafından yönetilen prodüksiyon ekibi Lightbox ve İngiltere satış temsilcisi ve dağıtımcısı Altitude, Prenses Diana hakkındaki ilk belgesel “Diana”yı duyurdu. Belgesel, Prenses Diana’nın ölümünün 25. yıldönümü nedeniyle 2022 yazında dünya genelinde bir sinema gösterimi için hazırlandı. HBO ve Sky işbirliğinde hazırlanan belgesel filmin televizyon prömiyeri HBO’da yapılacak.

Yalnızca arşiv yaklaşımını kullanan “Diana”, küresel ikonun yaşamı ve zamanının belgesel kaydını oluşturmak için binlerce saatlik haber raporlarından, daha öce görülmemiş görüntülerden ve fotoğraflarda yararlanacak. Belgeseli, 2018 yapımı belgesel film Black Sheep ile Oscar’a aday gösterilen Ed Perkins tarafından yönetilecek.

Perkins, konuyla lgili “Pek çok kez anlatılan bir hikayeyi anlatıyor olsak da, amacım onu modern bir izleyici kitlesi için yeniden çerçevelendirmek ve onu her zaman olduğu kadar taze hissettirmek. Yalnızca arşiv yaklaşımını benimseme fikri, izleyicileri anlatıya sanki o anda anlatılıyormuş gibi çekmemize izin verecektir. ” dedi.

Altitude dağıtım direktörü Lia Devlin şunları söyledi: Prenses Diana’nın hayatı, bugün nesiller boyu hala yankılanan küresel bir hikaye. Lightbox ile daha önce yakın bir şekilde çalıştıktan sonra, film yapımcılığına yaklaştıkları özen, sorumluluk ve ilginin son derece farkındayız. Ed’in öyküsünü göz önünde bulundurmanın yanı sıra, İngiltere ve dünya çapındaki izleyiciler tarafından benimsenecek ilgi çekici ve dürüst bir film olarak ‘Diana’yı dört gözle bekliyoruz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.