Lashana Lynch, No Time to Die’da Yeni 007’yi Canlandıracağını Doğruladı

Lashana Lynch, No Time to Die’da Yeni 007’yi Canlandıracağını Doğruladı

  5 Kasım 2020

  2 Okunma

No Time to De'da Nomi'yi oynayan Lashana Lynch, yeni röportajında karakterinin ajan 007 unvanın James Bond'dan miras alacağını doğruladı.

Daniel Craig’in No Time to Die’da beşinci ve son kez James Bond olarak rol alması ve 15 yılın ardından sinemanın en ikonik karakterlerinden biri olarak rolden çekilmesinden sonra, karakteri kimin canlandıracağı merak konusu olmuştu. Geçtiğimiz Nisan ayında Lashana Lynch’in James Bond’un No Time to Die’daki rolünün 007 olacağı ve Bond’un karakterini üstlenen ilk siyahi kadın olacağı haberi sızdırılmıştı. Daha önce bu söylentileri doğrulamayan Lashana Lynch, yeni bir röportajında karakterinin 007 unvanını James Bond’dan miras aldığını doğruladı. Lynch, ayrıca karatere siyahi bir kadının hayat vereceğinin ortaya çıkmasının ardından gelen tepkilerle ilgili görüşünü paylaştı.

Harper’s Bazaar’daki yeni bir röportaj, Lynch’in yeni 007’yi canlandıracağını doğruladı ve Nomi’nin aktif hizmetten ayrılan James Bond’un yerini aldığını söyledi. Sosyal medyadan ve diğer mecralardan kendisine yönelik saldırılarla ilgili düşüncelerini paylaşan Lynch, saldırıların kişisel olmadığını, 007 rolünü siyahi bir kadın olarak üstlenmesine gelen tepkilerin bir kişiden daha büyük bir şey hakkında olduğunu söyledi.

Lynch, şu sözleri sarf etti: “Ben siyahi bir kadınım. Eğer rolde başka bir siyahi kadın olsaydı aynı konuşmalar, aynı saldırılar ve aynı taciz olurdu. Sadece kendime çok çok devrimci olacak bir şeyin parçası olduğumu hatırlatmalıyım”

Daha önce koronavirüs pandemisi nedeniyle 2 kez ertelenen No Time to Die, 2 Nisan 2021’de izleyicilerle buluşacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.