Martin Scorsese’nin “Killers of the Flower Moon” Filminin Çekimlerine Mart 2020’de Başlanacak

Martin Scorsese’nin “Killers of the Flower Moon” Filminin Çekimlerine Mart 2020’de Başlanacak

  4 Aralık 2019

  1.086 Okunma

Martin Scorsese'nin Leonardo Di Caprio ve Robert De Niro başrollü yeni filmi Killers of the Flower Moon'un çekimlerine ilkbaharda başlanacak.

Netflix’te son filmi The Irishman ile izleyici karşısına çıkan usta yönetmen Martin Scorsese, bir sonraki projesi için hazırlıklara başladı. Amerikan yerli kabilelerinden olan Osageler ile “Killers of the Flower Moon“u film yapma konusunda aylarca süren görüşmelerin ardından Martin Scorsese, önümüzdeki bahar Osage County’de cinayet-gizem romanından uyarlanacak filmini çekmeye başlayacak.

David Grann’ın aynı adlı kitabından uyarlanan Killers of the Flower Moon’un başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Robert de Niro yer alacak. Scorsese, Robert De Niro’nun kitabın ana karakterlerinden biri olan William Hale’i canlandıracağını belirtti.

Filmin senaryosunu “Forrest Gump” ile Oscar kazanan Eric Roth kaleme alacak. David Grann’ın cinayet-gizem romanı 1920’lerde Oklahoma’da geçiyor. Osage Kızılderililerinin aniden öldürülmeye başlanmasını ve araştırmaya çalışanların da aynı şekilde öldürülmesini konu alıyor. Filmin dağıtım haklarını Paramount satın aldı bile.

Al Pacino ve Robert de Niro başrollü son filmi Netflix’te yayında olan Scorsese’nin ilkbahar aylarında çekimlerine başlayacağı yeni projesi Killers of the Flower Moon’un vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.