Ken Loach, Marvel Filmlerini Hedef Alan Eleştirilere Destek Verdi

Ken Loach, Marvel Filmlerini Hedef Alan Eleştirilere Destek Verdi

  23 Ekim 2019

  1.100 Okunma

Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola'nın Marvel'e yönelik eleştirilerine destek veren Ken Loach, Marvel filmlerinin sinema sanatıyla ilgisi olmadığını söyledi.

Usta yönetmen Martin Scorsese, sinemanın geleceğine yönelik yaptığı açıklamada Marvel filmlerine yönelik eleştirilerde bulunmuş, bu filmlerin sinema ile ilgisi olmadığını ifade etmişti. Marvel filmlerinin sinema salonlarını ele geçirmesine izin verilmemesini isteyen Scorcese, izleyicilerin sinemanın yalnızca bu tür filmlerden oluştuğunu düşünmesi konusunda endişelerini dile getirmişti.

Sinema dünyasında tartışma yaratan bu açıklamaların ardından James Gunn, Samuel L Jackson gibi Marvel flmlerinde yer almış isimler Scorsese’ye tepki göstermişlerdi. Daha sonra Francis Ford Coppola da bu eleştirileri bir adım ileri taşıyarak Marvel filmlerinin değersiz olduğunu söylemişti.

Marvel filmlerinin sinema sanatındaki yeri tartışmalarına yönetmen Ken Loach da dahil oldu. Ken Loach, Marvel filmlerinin sinema sanatı ile bir ilgisi olmadığını söyledi.

“Bunun Sinema Sanatı İle İlgisi Yok”

Bu yıl ‘Üzgünüz, Size Ulaşamadık‘ filmi ile izleyicilerin karşısına çıkan Ken Loach, Martin Scorsese ve Francis Ford Coppola’nın Marvel eleştirilerine destek verdi. Marvel filmlerini sıkıcı bulduğunu söyleyen Loach, “Marvel filmleri iletişim kurmakla ve hayal gücümüzü paylaşmakla ilgili değil. Büyük bir şirkete kar sağlayacak bir ürün hazırlamakla ilgili. Bunun sinema sanatı ile ilgisi yok. William Blake’in dediği gibi para söz konusu olduğunda sanat imkansızdır.” dedi.

Ken Loach, Francis Ford Coppola ve Martin Scorsese’nin Marvel filmleri tartışmasına yeni isimler de katılacak gibi görünüyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.