Keanu Reeves, Matrix 4’ün İlham Verici Bir Aşk Hikayesi Olduğunu Söyledi

Keanu Reeves, Matrix 4’ün İlham Verici Bir Aşk Hikayesi Olduğunu Söyledi

  19 Eylül 2020

  4 Okunma

The One Show isimli programa konuk olan Keanu Reeves, Matrix 4 filmini "İlham verici bir aşk hikayesi" olarak tanımladı. Aktör ayrıca Berlin'de çekimlerin devam ettiğini belirtti.

The Matrix 4’ün çekimleri Şubat ayında San Francisco’da başlamış ancak pandemi nedeniyle ara verilmişti. Kontrollü normalleşme sürecinin başlamasıyla sete yeniden dönüldü ve çekimler Berlin’de devam etmeye başladı. The Matrix 4’ün olay örgüsüne dair ayrıntılar sıkı bir şekilde gizleniyor ancak filmin başrol oyuncusu Keanu Reeves, bu hafta katıldığı programda devam filmi için birkaç ipucu verdi.

Lana Wachowski’nin yönettiği dördüncü filmde Neo rolünü yeniden canlandıran Reeves, senaryoyu “bir aşk hikayesi olan güzel bir senaryo, ilham verici” olarak nitelendirdi. Aktör, şu sözleri sarf etti: “Harika bir yönetmenimiz var, Lana Wachowski ve bir aşk hikayesi olan, ilham veren güzel bir senaryo yazdı. Bu başka bir versiyon, bir uyanma çağrısı ve harika bir aksiyonu var. Hepsi açığa çıkacak.”

Matrix 4’ün bir prequel olup olmayacağı ve 1999’daki orijinal filmden önceki olayları gösterip göstermeyeceği sorulduğunda Reeves, “Hayır, geçmişe gitmek yok” yanıtını verdi. Keanu Reeves, bilim kurgu serisinin dördüncü filminde Neo rolünü yeniden canlandıracak. Orijinal üçlemede Trinity karakterine hayat veren Carrie-Anne Moss da aynı rolüyle bir kez daha karşımıza çıkacak.

The Matrix 4’ün, 1 Nisan 2020’de vizyona girmesi planlanıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.