Jurassic World: Dominion’ın Gösterim Tarihi 2022’ye Ertelendi

Jurassic World: Dominion’ın Gösterim Tarihi 2022’ye Ertelendi

  8 Ekim 2020

  5 Okunma

Pandeminin etkileri nedeniyle ertelenen filmler arasına bir yenisi daha eklendi. 11 Haziran 2021'de izleyici ile buluşması planlanan Jurassic World: Dominion, 2022'ye ertelendi.

Dünya genelini etkileyen Koronavirüs pandemisi nedeniyle yaşanan karantina döneminin ardından gösterime giren ilk büyük yapım olan Tenet’ın gişede hayal kırıklığı yaratması, diğer stüdyoların film takvimlerini yeniden gözden geçirmesine neden oldu. No Time to Die, Dune, Black Widow gibi filmler, pandeminin etkileri nedeniyle 2021 yılına ertelendi.

Yaşanan gecikmeler nedeniyle merakla beklenen birçok filmin 2021’e ertelenmesi sonucunda, 2021’de vizyona girmesi planlanan filmler de 2022’ye ertelendi. Çıkış tarihi ertelenen filmler arasına bir yenisi daha eklendi. 11 Haziran 2021’de izleyici ile buluşması planlanan Jurassic World: Dominion, 10 Haziran 2022’ye ertelendi.

Jurassic World: Dominion’ın çekimleri, koronavirüs etkisiyle yarıda kesilmişti, ancak daha sonra prodüksiyon tekrar yoluna girmiş görünüyordu. Pek çok filmin 2021’e geri çekilmesinin bir sonucu olarak, Universal daha az kalabalık 2022 takvimini tercih ediyor gibi görünüyor. Filmin yeni çıkış tarihi 10 Haziran 2022 olacak. Yani film, planlanan tarihten 1 yıl sonra gösterime girecek.

Serinin altıncı filmi Jurassic World: Dominion’ın başrolünde yine Chris Pratt ve Bryce Dallas Howard yer alıyor. Laura Dern, Sam Neill ve Jeff Goldblum da yer alıyor. 2015’te “Jurassic World”ü yöneten Colin Trevorrow, “Dominion”la yönetmenliğe geri dönüyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.