Jurassic World: Dominion Filminin Çekimleri Tamamlandı

Jurassic World: Dominion Filminin Çekimleri Tamamlandı

  9 Kasım 2020

  4 Okunma

Yönetmen Colin Trevorrow, daha önce koronavirüs yüzünden iki kez prodüksiyonu askıya alınan Jurassic World: Dominion çekimlerinin bittiğini duyurdu.

Jurassic Park serisinin Jurassic World markasının üçüncü filmi olan Jurassic World: Dominion’ın çekimleri sona erdi. Dokuz aya yayılan çekim, oyuncu kadrosu ve ekibi güvende tutmak için çeşitli set içi önlemlerle Covid-19 salgınını yöneten Universal için uzun ve engellerle dolu bir yolculuk oldu.

Salgının patlak verdiği dönemde ve sonrasında birkaç ay önce setten bazı kişilerin pozitif çıkması sonrası Jurassic World: Dominion çekim programına ara verilmişti. Uzun bir yolculuğun ardından Dominion yönetmeni, Cumartesi sabah Sam Neill ve seriye yeni katılan DeWanda Wise ve Mamoudou Athie’nin yer aldığı setten bir fotoğraf paylaşarak çekimlerin sona erdiğini duyurdu.

Yönetmen Colin Trevorrow, dün gece filmin final çekimlerinde, çok fazla duygu dolu olduğunu söyledi ve “Bunu kelimelere dökebileceğimden emin değilim. Olağanüstü oldu. Ekibimiz ve oyuncu kadromuz çok dirençliydi. Tüm prodüksiyon ekibi, olabileceğinin en iyisini yapmak için günün her saati çalıştı. İlham verici oldu.” dedi.

Ayrıca Trevorrow, Twitter hesabında bir fotoğraf paylaşarak çekimlerin tamamlandığını duyurdu. Treverrow, “Dominion’ıbitirdik. Harika oyuncularımız ve ekibimize çok minnettarım. Bir aile olduk” dedi. Sam Naill ise yönetmenin açıklamasını alıntılayara “Filmi yapamayacağımızı düşündüğümüz günler oldu. Ama tamamladık. Neredeyse imkansız görünen şeyi aşardık. Harika ekip, harika kadro, üst düzey yönetmen.” ifadelerini kullandı.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.