Jordan Peele’ın Yeni Korku Filmi 2022’de İzleyici ile Buluşacak

Jordan Peele’ın Yeni Korku Filmi 2022’de İzleyici ile Buluşacak

  10 Kasım 2020

  2 Okunma

Universal, Jordan Peele'ın hazırladığı yeni korku filminin 2022'de sinemaseverlerle buluşacağını duyurdu.

Universal Pictures, Get Out ve Us filmleriyle beğeni toplayan Jordan Peele’ın üçüncü filminin 2022’de yayınlanacağını doğruladı. Proje ile ilgili detaylar şimdilik gizli tutuluyor ancak filmin yine korku türünde olacağı öğrenildi.

Yazar-yönetmen Peele, Get Out ve Us’ın başarıları sayesinde son yıllarda korku türünün en beğenilen seslerinden biri olarak ortaya çıktı. Universal, bu filmlerin ikisinin de dünya çapında 250 milyon doların üzerinde hasılat yaptığını açıkladı.

Şubat 2017’de gösterime giren ve 4.5 milyon dolarlık bütçe ile çekilen Get Out, 255 milyon dolarlık kazanç sağladı ve korku türünün en beğenilen filmlerinden biri oldu. Peele, dört Oscar adaylığından En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü’nü aldı. Get Out aynı zamanda En İyi Film ve En İyi Yönetmen dallarında aday gösterildi ve Peele’i tarihteki En İyi Yönetmen Akademi Ödülü için yarışan beşinci siyahi film yapımcısı yaptı.

Get Out’un yayınlanmasından kısa bir süre sonra Peele, önümüzdeki 10 yıl içerisinde 4 yeni tür filminin daha olduğunu söylemişti. “Us” da bu projelerden biriydi ve görünen o ki Peele bir sonraki projesi için de çalışmaya hazır.

Peele, daha önce yaptığı açıklamalarda “Önümüzdeki on yılda yapmak istediğim 4 sosyal gerilim daha var. Dünyadaki en iyi ve en korkunç canavarlar insanlar ve özellikle bir araya geldiğimizde yapabileceğimiz şeyler. Bu farklı sosyal iblisler, nasıl düşündüğümüz ve nasıl etkileşim kurduğumuz noktasına dokunan bu doğuştan insan canavarlar üzerine çalışıyorum ve filmlerimden her biri, bu sosyal şeytanların farklı bir tanesiyle ilgili olacak.” demişti.

Jordan Peele’ın Temmuz 2022’de gösterime girmesi planlanan filminin “Us” filminin devamı olup olmayacağı şimdilik bilinmiyor. Ancak Peele, Us evreninde geçecek bir devam filmi için açık kapı bırakmıştı. Peele imzalı Candyman’i ise önümüzdeki yıl Ağustos ayında izleyebileceğiz.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.