Jordan Peele İmzalı “Candyman”in Gösterim Tarihi 2021’e Ertelendi!

Jordan Peele İmzalı “Candyman”in Gösterim Tarihi 2021’e Ertelendi!

  12 Eylül 2020

  9 Okunma

Nia DaCosta'nın yönetmenliğini yaptığı Candyman (Şeker Adamın Laneti) yeni versiyon filminin gösterim tarihi 2021'e ertelendi.

Warner Bros’un Wonder Woman 1984’ü 2 Ekim’den Noel Günü’ne ertelemesinin ardından daha geniş yayın tarihi değişiklikleri gelmeye başladı. THR, MGM, Universal ve film yapımcıları Candyman‘i sinemada göstermek istediklerini, bu nedenle koronavirüs pandemisinin o zamana kadar bitmiş olacağını umarak gelecek yıla ertelemeye karar verdiklerini bildirdi.

Jordan Peele tarafından üretilen ve Little Woods ve Top Boy’u yöneten ve yakın zamanda Captain Marvel 2’nin yönetmenliğini üstlenen Nia DaCosta’nın yönettiği Candyman’in 16 Ekim’de sinemalarda olması bekleniyordu. Universal ve MGM henüz net bir çıkış tarihi belirlemedi ancak önümüzdeki haftalarda duyurmayı planlıyor.

Candyman’in senaryosunu Peele ve DaCosta, Win Rosenfeld ile birlikte kaleme aldı. Bernard Rose tarafından yönetilen 1992 slasher filminin “ruhani devamı” olarak tanımlanan film, korkunç bir şehir efsanesine dayanıyor ve Candyman’ın hikayesini keşfettikten sonra akıl sağlığını yitirmeye başlayan mücadeleci bir sanatçıya odaklanıyor. Ağızdan ağıza dolaşan hikayeye göre, biri aynaya beş kez adını söylediğinde, Candyman belirip, onu çağıranı öldürmektedir.

Candyman’ın başrollerinde Yahya Abdul-Mateen II, Teyonah Parris, Nathan Stewart-Jarrett, Colman Domingo, Vanessa A. Williams, Rebecca Spence, Cassie Kramer ve Tony Todd yer alıyor. Film 2021’de sinemalarda olacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.