Jonathan Groff, Matrix 4’ün Oyuncu Kadrosuna Katıldı

Jonathan Groff, Matrix 4’ün Oyuncu Kadrosuna Katıldı

  12 Aralık 2019

  1.046 Okunma

Matrix serisinin dördüncü filminin oyuncu kadrosuna Jonathan Groff da dahil oldu.

Bilim kurgu sinemasının kült yapımlarından Matrix’in dördüncü devam filmi heyecanla bekleniyor. Oyuncu kadrosu şekillenmeye devam ederken, devam filminden yeni detaylar gelmeye başladı. Netflix’in Midhunter dizisi ile tanınan Jonathan Groff da Matrix 4’ün oyuncu kadrosuna dahil oldu.

Matrix’in devam filmi geleceğinin açıklanmasından sonra Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un filmde yeniden birarada olacağı açıklanmıştı. Kadroya yeni dahil olan isim ise Jonathan Groff oldu. Broadway ile kariyerine başlayan Groff, Looking’de ilk başrolünü canlandırdı, Frozen’da Kristoff’u seslendirdi ve daha sonra David Fincher’ın yapımcısı olduğu Midhunter’da Holden Ford karakteriyle başrolü üstlendi.

Filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’un yanı sıra Yahya Abdul-Mateen II, Jessica Henwick, Neil Patrick Harris ve Jada Pinkett Smith isimleri yer alacak. Yahya Abdul-Mateen II’nin Morpheus’un gençliğini canlandıracağı, Neil Patrick Harris’in ise filmin kötü karakterine hayat vereceği konuşuluyor.

Serinin yönetmenliğini ve senaristliğini Lana Wachowski üstleneceği filmin çekimlerinin önümüzdeki yıl Chicago’da başlayacağı tahmin ediliyor. Filmin vizyon tarihine dair henüz bir bilgi paylaşılmadı ancak filmin 2022 yılında gösterime girmesi bekleniyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.