Joker’in Todd Phillips ve Scott Silver’in Kaleme Aldığı Senaryosu Yayınlandı

Joker’in Todd Phillips ve Scott Silver’in Kaleme Aldığı Senaryosu Yayınlandı

  31 Aralık 2019

  1.200 Okunma

Joaquin Phoenix'in başrolünü üstlendiği Joker'in Todd Phillips ve Scott Silver tarafından kaleme alınan senaryosu yayınlandı.

Todd Phillips’in yönetmenliğini yaptığı çizgi roman uyarlaması Joker, ekim ayında gösterime girdi ve izleyiciler tarafından beğeniyle karşılandı. Filmin başrolünü üstlenen Joaquin Phoenix de sergilediği performansla adından söz ettirmeyi başardı. Yılın en dikkat çekici filmlerinden biri olan Joker, 1 milyar dolar gişe hasılatına ulaşan ilk R-Rated film olarak büyük bir başarıya imza attı.

Joker’in Todd Phillips ve Scott Silver tarafından kaleme alınan senaryosu herkesin okuyabileceği şekilde online olarak paylaşıldı. Senaryonun tamamının yayımlanma nedeninin yönetmenin Oscar yarışında bir adım önde olmak istemesi olduğu düşünülüyor.

Deadline’a konuşan Phillips, “Bazı şeyleri muğlak ve cevapsız bırakmak için kasıtlı olarak yola çıktık. Niyetimiz başından beri çok açıktı. Bence filmle ilgili pek çok farklı şey insanlarla bağ kurulmasına neden oldu ve fark ettiğim şeylerden biri de Arthur’un not defterine yazdığı fikriydi: ‘Akıl hastalığının en kötü yanı, insanların senden öyle değilmiş gibi yapmanı beklemesidir.’ Bu cümle akıl hastalığından muzdarip olan birçok insanda yankı buldu ve filmde ya da Arthur’un deneyimlerinde biraz kendilerini gördüler. Birçok insan mail ya da sosyal medya aracılığıyla bana ‘Bu replik replik tam olarak hissedilenle aynı’ yazıyor.Eğer kırık bir bacağınız varsa insanlar size kapıyı açar ve belirgin bir hastalığınız vardır. Ama eğer akıl hastalığınız varsa, bu gizli bir şeydir yani insanlar sizden öyle değilmişsiniz gibi davranmanızı isterler.”

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.