Joaquin Phoenix, Ridley Scott İmzalı Kitbag Filminde Napolyon’u Canlandıracak

Joaquin Phoenix, Ridley Scott İmzalı Kitbag Filminde Napolyon’u Canlandıracak

  14 Ekim 2020

  4 Okunma

Joaquin Phoenix, Ridley Scott'ın yöneteceği Kitbag filminde Napolyon'u canlandıracak.

Usta yönetmen Ridley Scott, yönetmenliğini üstleneceği yeni filmi Kitbag için Joker filminin Oscar ödüllü yıldızı Joaquin Phoenix ile bir araya geliyor. Phoenix, Fransız askeri lideri ve imparator Napolyon’u canlandıracak.

Film, Ridley Scott’ın yapım şirketi Scott Free’nin anlaştığı 20th Century Studios bünyesinde geliştirilecek. Film haberi Scott’ın İrlanda’da çekimleri yapılan The Last Duel filmini tamamlamasıyla birlikte geldi. Scott’ın yönettiği All the Money in the World’ün senaryosunu kaleme alan David Scarpa, Napolyon destanı için bir senaryo üzerinde çalışıyor. Film, Ridley Scott ve Kevin Walsh tarafından üretilecek.

Filmin adı şu sözden türetiliyor: “Her askerin çantasında bir generalin asası gizlidir.” Film, Napolyon’un kökenine ve imparatora hızlı, acımasız tırmanışına, eşi ve gerçek aşkı Josephine ile olan bağlı ve çoğu zaman değişken olan ilişkisine özgün ve kişisel bir bakış sunuyor. Filmin amacı, olağanüstü bir askeri lider ve savaş vizyoneri olarak Napolyon’un ünlü savaşlarını, amansız hırsını ve şaşırtıcı stratejik zihnini beyaz perdeye yansıtmak.

The Last Duel’in çekimlerini tamamlayan Scott, Robert De Niro, Al Pacino, Adam Driver ve Jared Leto’nun da aralarında bulunduğu Gucci’nin prodüksiyonuna önümüzdeki Mart ayında İtalya’da başlanacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.