Jeffrey Wright, Matt Reeves İmzalı The Batman Hakkında Konuştu

Jeffrey Wright, Matt Reeves İmzalı The Batman Hakkında Konuştu

  2 Eylül 2020

  8 Okunma

Matt Reeves'in yeni The Batman filminde Komiser Gordon rolünü üstlenen Jeffrey Wright, verdiği röportajda film hakkında açıklamalarda bulundu.

Robert Pattinson’ın canlandırdığı Batman, DC Comics sinema evreninde işlerin nasıl yürüdüğünü kesinlikle değiştirecek. Bruce Wayne’e beyaz perdede yeni bir soluk getirilirken, sinemaseverler gelecek filmde tamamen farklı bir Batman görmeyi bekliyorlar. Filmde Komiser Gordon karakterine hayat verecek olan Jeffrey Wright, yakın tarihli bir röportajında merakla beklenen filmle ilgili konuştu.

ComicBookMovie’ye konuşan Wright, Komiser Gordon hakkındaki görüşünü paylaştı ve Christopher Nolan’ın Dark Knight üçlemesinde rolü üstlenen Gary Oldman’in izinden gideceğini açıkladı. Wright şu ifadeleri kullandı: “Her şeyden önce senaryoyu okuduğumda kendime ‘evet bu yapılmalı’ dedim. Çünkü Batman serisi, Westworld’de tanımladığınız gibi daha çok gizemle ilgili. Orijinaline geri dönüyorsunuz, DC’nin Dedektif Çizgi Roman’ına dönüyoruz ve senaryo gerçekten buna bağlı. Bence, Gary Oldman’ın bir zamanlar tarif ettiği gibi Gordon onu için bir Watson gibi. Senaryo bunu yansıtıyor ve aynı zamanda fragmanda da yakalandığı üzere çok net bir ton belirtiyor.”

Wright, Batmobile hakkında ise “Ve bence senaryonun gerçekten heyecanlandığım yönlerinden biri de tarif edildiği şekliyle Batmobil oldu. Bu şimdiye kadar gördüğünüz en çılgınca havalı şeydi.” dedi.

Matt Reeves imzalı The Batman, 1 Ekim 2021’de sinemalarda olacak.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.