James Mangold, “X-23” Spin-off Projesinden Hala Umutlu!

James Mangold, “X-23” Spin-off Projesinden Hala Umutlu!

  18 Ekim 2019

  1.008 Okunma

Logan filmi ile tanıdığımız ünlü yönetmen James Mangold, X-23 filminden hala umutlu. Bu proje daha önce çok konuşulup rafa kalkmıştı.

Logan filmi ile tanıdığımız ünlü yönetmen James Mangold, X-23 filminden hala umutlu. Bu proje daha önce çok konuşulup rafa kalkmıştı. Şimdi biraz daha durumlar değişti ve gerek karakter olarak, gerek içerik olarak esnek bir yapıya bürünmüş durumda. Logan’ın spin-off projesi “X-23” için James Mangold’un hala umudu var! 97 milyon dolarlık bütçesine karşılık 616,7 milyon dolar gişe elde eden ve En İyi Senaryo dalında adaylık kazanarak Oscar’ın ana kategorilerden birinde Oscar adaylığı kazanan ilk süper kahraman filmi olma özelliğini taşıyan Logan’ın spin-off projesi için hala bir umut var.

Millold Film Festivali’ne katılan yönetmen Mangold’a, X-23 spin-offu yapmayı umut edip etmediğini sorduğunda, başarılı yönetmen açık bir cevap vererek; “Evet! İlgileniyor muyum? Kesinlikle evet.” diye yanıt verdi. Ancak ihtimallerin çok yüksek olmadığının altını çizen yönetmen, “Bu projenin gerçekleşme ihtimali var mı? En azından yakın gelecekte bundan şüpheliyim.” diye belirtti.

Süper kahraman filmler ile gündeme gelen yönetmen, bu konuda da kendine has bir tarza sahip. Bu yüzden kesinlikle zaman kaybetmeden çalışmaları takip etmek ve ön plana çıkarmak gerekiyor diyebiliriz. Zamana dair daha rahat, daha aktif ve yenilikçi bir dilde üretilen her yeni hikaye ve konu, bizlere çok daha estetik bir dil sunacak.

Logan Howlett, nam-ı diğer Wolverine’in adamantium alaşımlı iskelet yapısına sahip yeni mutantlar yaratabilmek adına geliştirilen bir projenin sağ kurtulan tek çocuğu Laura’yı, yani X-23’ü “Logan” filminde tanımıştık. Logan’ın Laura’yı koruma çabasındaki doku, filmi sıradan bir süper kahraman filmi olmaktan çıkarmış, çekim teknikleri ise sanatsal dokunuşu sayesinde filmin duygusal zenginliğini arttırmıştı. Umut hala devam ettiği için, projenin çalışmalarına her an başlanabilir olması gündeme geliyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.