James Cameron, Avatar 2’nin Çekimlerini Tamamladıklarını Duyurdu

James Cameron, Avatar 2’nin Çekimlerini Tamamladıklarını Duyurdu

  28 Eylül 2020

  4 Okunma

Film yapımcısı ve yönetmen James Cameron, Avatar 2'nin çekimlerini tamamladıklarını, Avatar 3'ün ise çekimlerinin yüzde 95'ini tamamladıklarını duyurdu.

Titanik, Terminator, Aliens ve Avatar gibi ödüllü Hollywood filmlerine imza atan yapımcı ve yönetmen James Cameron, YouTube kanalında Arnold Schwarzenegger ile yaptığı konuşmasında Avatar 2’nin çekimleri bitirdiğini söyledi. Cameron, ikinci filmin yanı sıra üçüncü filmin yaklaşık yüzde 95’inin çekildiğini bildirdi.

Cameron şu ifadeleri kullandı: “Covid pandemisi herkesi vurduğu gibi bizi de vurdu. Yaklaşık 4,5 aylık bir üretim süresi kaybettik. Bunun bir sonucu olarak da 2022 yılının Aralık ayında yayınlanmak üzere ertelemek zorunda kaldık. Bu zaten duyuruldu. Bunun filmi bitirmek için fazladan bir yılım olduğu anlamına gelmediğini bilin, çünkü Avatar 2’yi teslim ettiğimiz gün Avatar 3’ü bitirmek için çalışmaya başlayacağız.”

Cameron, Avatar devam filmlerini orijinal filmde olduğu gibi Yeni Zelanda’da çekmeye karar verdiklerini belirtti. Koronavirüs pandemisi konusunda örnek teşkil eden Yeni Zelanda, Cameron ve ekibinin güvenli bir ortamda çekim yapmasına olanak sağladı.

Yeni Zelanda’da canlı çekimin geri kalanını çektiklerini belirten Cameron, “Geriye yüzde 10’luk bir kısım kaldı. Avatar 2’yi yüzde 100 ve Avatar 3’te yüzde 95 tamamladık.” dedi.

Avatar 2, 16 Aralık 2022‘de, Avatar3’ün 20 Aralık 2024‘te ve Avatar’ın 18 Aralık 2026‘da gösterime girmesi planlanıyor.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.