Jack London Uyarlaması “Martin Eden” Filminden İlk Uzun Fragman Yayınlandı!

Jack London Uyarlaması “Martin Eden” Filminden İlk Uzun Fragman Yayınlandı!

  22 Eylül 2020

  3 Okunma

Jack London'ın aynı adlı romanından beyaz perdeye uyarlanan Martin Eden'dan fragman yayınlandı.

2019 Venedik Film Festivali’nde gösterilmesinden bir yıldan fazla bir süre sonra, Pietro Marcello’nun usta İtalyan draması “Martin Eden” uluslararası gösterimlerine başlıyor. 16 Ekim’de Kino Lorber’den seçkin tiyatrolarda ve sanal sinemalarda açılacak olan film, yazar olma hayalleri olan bir işçi sınıfı insanını konu alıyor.

Jack London’ın 1909 tarihli romanından uyarlanan Martin Eden’ın özeti şöyle: “Luca Marinelli’nin canlandırdığı Martin Eden, yazar olma hayallerinin onu yükselteceğine ve zengin, genç bir üniversite öğrencisi ile evlenmesine yardım edeceğini uman, sanatsal arzuları olan kendi kendini yetiştirmiş bir proleterdir. İşçi sınıfının emeğinin tatminsizliği ve burjuva başarısı, bu kuşatmada mükemmel gelişimle birlikte siyasi uyanışa ve yıkıcı endişeye yol açar.”

Yönetmen Marcello’nun senaryosunu Maurizio Braucci ile kaleme aldığı filmin oyuncu kadrosunda Jessica Cressy, Vincenzo Nemolato, Marco Leonardi, Carmen Pommella, Denise Sardisco, Elisabetta Valgoi, Carlo Cecchi, Savino Paparella ve Pietro Ragusa yer alıyor.

2019 Venedik ve Toronto Film Festivallerinde gösterilen film, sinemaseverler tarafından beğeniyle karşılanmıştı. Venedik Film Festivali’nde prömiyerini yaptığında En İyi Erkek Oyuncu ödülünü kazanan film, Donatello Ödüllerinde En İyi Uyarlanmış Senaryo ödülünü kazandı.

Martin Eden (2019) Filmi Resmi Fragmanı İzle

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.