J.R.R. Tolkien’i Biyografisini Anlatan Filmin Fragmanı Yayınlandı

J.R.R. Tolkien’i Biyografisini Anlatan Filmin Fragmanı Yayınlandı

  19 Şubat 2019

  327 Okunma

Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filmlerinin yapımcısı J.R.R. Tolkien'in biyografisini anlatan filmin fragmanı yayınlandı.

J.R.R. Tolkien Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit serilerinin usta yazarı olarak dünyaca bilinmektedir. Bu yazarın yaşamını ve Orta Dünya’yı yaratmadaki sürecini konu alan bir film vizyonda yerini almaya hazırlanıyor. Tolkien biyografisinin fragmanının yayınlanmış olduğu bu film içerisinde Lily Collins ve Nicholas Hoult yer almaktadır.

Tolkien filmi ile birlikte Yüzüklerin Efendisi ve Hobbit filminin usta yazarı olan J.R.R. Tolkien’in hayatı konu alınmış olmaktadır. Beyazperdeye taşınan bu filmde Tom of Dinland filmi ile tanınmış olan Dome Karukoski bu filmin yönetmen koltuğuna oturmuş olmaktadır. Filmin konusuna baktığımız zaman çocuk yaşta öksüz kalmış olan J.R.R Tolkien’in okul zamanında tanışmış olduğu arkadaşları arasında oluşan dostluk, sevgi ve sanatsal ilhamı bulma arayışını konu almıştır. Film, I. Dünya Savaşı’nın patlat vermiş olduğu dönem içerisinde geçmektedir. Savaş döneminde yaşamış olduğu tecrübelerinden yola çıkan Tolkien’in Orta Dünya’yı yaratma süreci film ile birlikte beyazperdeye taşınarak izleyiciler ile buluşacak.

Filmin Başrolünü Nicholas Hoult Üstleniyor

Filmin başrolünde olan isim ise Nicholas Hoult olarak karşımıza çıkmaktadır. En son The Favourite filminde görmüş olduğumuz Nicholas Hoult bu filmde J.R.R. Tolkien’i canlandırarak beyazperde de yer alacaktır. Bu film ile birlikte kariyerinin en önemli performanslarından birini sergilemiş olan Hoult’un yanında ona eşlik eden isim ise Lily Collins olmaktadır. Lily Collins’in bu filmdeki rolü ise Tolkien’in eşi olan Edith Bratt’e hayat vermek olmaktadır. Nicholas Hoult ve Lily Collins’in muhteşem bir şekilde oynadığı bu filmin fragmanı izleyiciler ile buluştu.

Bu filmin senaryosunu ise Pride’ın senaristlerinden olan Stephan Beresford ve Davir Gleeson ikilisi yazmış olmaktadır. Bu filmin oyuncu kadrosuna baktığımız zaman ise Patrick Gibson, Colm Meaney, Anthony Boyle, Craig Roberts yer aldığı görülmektedir. Vizyona girme tarihi ise bu film için ABD’de 10 Mayıs olarak belirlenmiş olmaktadır. Yeni fragmanı yayınlanmış olan bu film fragmanının yayınlanması ile birlikte tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış olmaktadır. Türkiye’de vizyona girecek tarih henüz belli olmayan bu Tolkie filmi Nicholas Hoult’un başrolde oynamış olduğu ve oyunculuğunun nasıl olduğu merak edilen bir film olmaktadır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.