IMDb’ye Göre En İyi Filmler

IMDb’ye Göre En İyi Filmler

  18 Ocak 2019

  223 Okunma

Sinema dünyasının nabzını tutan İMDB'ye göre en çok beğenilen filmleri sizler için listeledik.

Film seçeceğiniz noktada dikkat ettiğiniz birçok etken bulunabilir. Genellikle en fazla dikkat edilen etkenlerin arasında IMDb puanlamaları ilk sıralarda yer almaktadır. Listemizde sizlere IMDb’ye göre en iyi filmler hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

1-Esaretin Bedeli

Esaretinin Bedeli filminin sadece son yılların değil neredeyse bütün bir televizyon tarihinin en iyi filmleri arasında yer almakta olduğunu söyleyebiliriz. Başarılı ve genç bir bankacı olan Andy Dufresne, karısını ve karısının sevgilisini öldürme suçu ile mahkum edilmektedir. Bu yüzden Shawshank hapishanesine gönderilir. Gönderildiği hapishanede ise en başta Red olmak üzere birçok yeni arkadaş elde edecektir. Andy hapishaneye uyum sağlamaya çalıştığı sırada aynı zamanda kültürüyle de insanları etkilemeyi başarmaktadır.

2-Kara Şövalye

Kara Şövalye filmiyle beraber Batman suça karşı savaşını bir adım daha ileriye götürmeyi başarmıştır. Bölge savcısı olan Harvey Dent ile teğmen Jim Gordon ve Batman şehrin neredeyse bütün sokaklarını sarmış olan suç örgütlerinden kalanları temizlemeye çalışmaktadır. Ekip görevde gayet başarılı bir şekilde ilerlerken sonrasında Joker adı verilen ve Gotham şehrinin korkulu günler yaşamasına sebep olan bir suçlu ile karşı karşıya kalacaktır.

3-Schindler’in Listesi

II. Dünya Savaşı sırasında Nazi Almanya’sında yaşamakta olan girişimci Alman Oskar Schindler, askeriyeye metal kaplar üretmekte olan bir fabrika kurmaktadır. Bu işi yapabilmek için iş gücünü ve sermayeyi Yahudiler üzerinden sağlamaktadır. Schindler ilerleyen günlerde ise Yahudilerin görmüş olduğu baskıyı artık sindirememeye başlamaktadır. Schindler ise Yahudileri kurtarabilmek için uzun bir liste hazırlar.

4-Ucuz Roman

Pumpkin ve Honey Bunny, birbirine aşık olan ve hayatlarına daha fazla hareket katmak isteyen iki gençtir. Aynı zamanda soyguncudur. Bu evrede iki işi çok iyi bilmekte olan gangster, Jules ve Vincent Vega günlük işlerinin arasında patronlarına yapacağı ödemeleri geciktiren birkaç tane genci vurmaya gitmektedir. Vincent aynı zamanda patronunun güzel ve genç olan karısına da bebek bakıcılığı yapma görevini almıştır. Ortağı ise suç yaşamına artık bir son verme kararı verir. Cesur olan bir boksör ise para için hile yapma teklifini kabul etmeyerek şehirden kaçar. Kader birbiriyle alakasız olan bu aykırı tipleri bir şekilde bir araya getirir.

5-Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği

Elf demircileri çok eski çağlarda yüzükleri yapacakları sırada kendi sihirli ustalıklarıyla yapmıştır. Karanlıkların Efendisi olan Sauron ise ustalardan bu yüzükleri alarak işleyerek kendi gücüyle doldurur. Daha sonrasında ise sahip olduğu diğer bütün yüzüklere hükmeden, tek yüzüğü sahip olduğu güç ile bütün orta dünyada ararken bulamamıştır. Yüzük ise Shire Bölgesi’nde yaşamakta olan Frodo Baggins ismindeki bir hobbitte bulunur. Fakat gücü çok büyük olan bu yüzüğün yok edilmesi de gerekir. Frodo ve arkadaşları ise diğer ırklardan gelen arkadaşlarıyla beraber bir kardeşlik oluşturmaktadır. Kardeşlikteki herkes bu yolculukta Gri Gandalf’ı takip etmektedir.

6-Başlangıç

Dom Cobb son derece yetenekli olan bir hırsızdır. Bu noktada uzmanlık bölümü ise zihinlerin en derin ve karanlık bölümlerinde yer almakta olan rüya görme alanına gelerek kişilerin en değerli sırlarını ortaya çıkarma ve çalmaktır. Cobb’un sahip olduğu bu yetenek ise kurumsal casusluğun artık aranan bir kişi olmasını sağlamıştır. Fakat yaşanan bu durum onun uluslararası bir kaçak olmasına sebep olmuş ve sevdiği birçok şeyi kaybetmesine sebep olmuştur. Cobb’a sonunda yaşamış olduğu durumlardan kurtulmasını sağlayacak farklı fırsatlar sunulmaktadır. Ona hayatını geri verecek olan son işi ise; imkansız başlangıcı tamamlayabilmesidir.

7-Matrix

Thomas Anderson, bir bilgisayar programcısıdır. Aynı zamanda internet dünyasında Neo nickiyle tanınan bir hackerdir. Aynı zamanda siyah takım elbiseli ve gözlüklü olan adamlar tarafından takip edilmektedir. Bu takibin nedeni hakkında detaylı bilgi ise Morpheus’tan öğrenecektir. Neo bu noktada bir anda kendisini Morpheus’un anlattıklarına güvenmek zorunda kalır ve kendisini bir komplonun içerisinde bulur.

8-Yedi

Cinayet masasında yer almakta olan iki tane dedektif kendisini bir seri katil davasında bulur ve katilin peşine düşerler. Bu seri katil, dünyayı yedi büyük günahtan temizleyebilmek için cinayet işlemektedir. Katil, bu günahları işleyen kişilerden kendisine bir liste yapar. Bu noktada kendini tanrının görevlisi saymaktadır. Bu yüzden kurbanlarını acımasız bir şekilde öldürür.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.