Helen Mirren ve Jim Broadbent’li “The Duke” Çok İddialı Geliyor!

Helen Mirren ve Jim Broadbent’li “The Duke” Çok İddialı Geliyor!

  3 Kasım 2019

  950 Okunma

Helen Mirren ve Jim Broadbent'in başrollerini paylaştığı, Roger Michell'in yeni filmi The Duke'ün çekimleri Ocak 2020'de başlayacak.

Notting Hill, Morning Glory, Enduring Love gibi yapımlarla tanınan Roger Michell’in yaşanmış bir olaydan esinlenilen yeni filmi The Duke için hazırlıklara başlandı. The Duke’ün çekimlerine Ocak 2020’de başlanacak.

Filmin başrollerini Gosford Park,The Madness of King George, Red filmleriyle tanınan ve The Queen filmiyle Oscar kazanan usta oyuncu Helen Mirren ile Iris Murdoch’ın yaşam öyküsüne dayanan Iris filminde sergilediği performansla Oscar kazanan Jim Broadbent üstlenecek. Yeniden birlikte rol alması izleyicileri heyecanlandıran ikili, filmde evli bir çifti canlandıracak.

İki usta oyuncu daha önce 2008 yapımı Inkheart (Mürekkep Yürek)’de birlikte çalışmışlardı. Filmin yönetmenlik koltuğunda ise Notting Hill, Enduring Love, Morning Glory, Changing Lanes gibi yapımlarla tanınan ve bu yıl 44.Toronto Film Festivali’nde prömiyerini yapan Blacbird filmi ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Roger Michell oturuyor.

1961 İngiltere’sinde geçen The Duke, 60 yaşındaki bir taksici olan Kempton Bunton’ın Londra’daki National Gallery’den Goya’nın Wellington Dükü Portresi’ni çalmasını ve sonrasında yaşananları konu alıyor. Galerideki ilk hırsızlık olan ve tarihe geçen olayda Bunton, İngiliz hükümetine yaşlılara ücretsiz TV vermesi şartıyla portreyi iade edeceğine dair bir fidye notu göndermişti.

The Duke’ün eğlenceli senaryosunu Richard Bean ve Clive Coleman kaleme alacak. Ocak 2020’de çekimleri başlayacak olan filmin vizyon tarihi için ise henüz net bir tarih yok.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.