HBO, Watergate Skandalını Anlatacak Bir Mini Dizi Yapıyor!

HBO, Watergate Skandalını Anlatacak Bir Mini Dizi Yapıyor!

  8 Aralık 2019

  929 Okunma

HBO, ABD siyasi skandalı olan Watergate'i anlatacak mini bir dizi için harekete geçti. Dizinin ismi "The White House Plumbers" olacak.

1972-1974 yılları arasında Amerika Birleşik Devletleri’nin başkenti Washington’da meydana gelen ve ABD Başkanı Başkan Richard Nixon’ın istifasıyla sonuçlanan “Watergate” skandalı dizi olarak uyarlanacak. HBO, bu skandalı uyarlamak üzere “The White House Plumbers” isimli 5 bölümlük dizi hazırlığı yapıyor. Dizinin başrollerinde Woody Harrelson ve Justin Theroux yer alacak.

ABD tarihinin en büyük siyasi skandallarından olan Watergate’in anlatılacağı projeni yönetmenliğini David Mandel üstlenecek. Mini dizinin senaryosun ise Alex Gregory ve Peter Huyck kaleme alacak. The White House Plumbers, kamu kayıtları ile birlikte Egil Krogh ve Matthew Krogh’un kaleme aldığı Integrity kitabından uyarlanacak.

Woody Harrelson E. Howard Hunt’ı canlandırırken, Justin Theroux G. Gordon Liddy’e hayat verecek ve proje ikilinin Watergate skandalındaki suç ortaklığı hikayesine odaklanacak.

HBO yöneticisi Casey Bloys, projeyle ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Böyle yetenekli bir ekibi bir araya getirdiğimiz için oldukça heyecanlıyız. Başkan Nixon’ı istifa ettiren Beyaz Saray’daki iç hesaplaşmalara ilginç bir bakış açısı getireceğiz. Harrelson ve Theroux’la yeniden çalışacağımız için çok mutluyuz ve bir an önce projeye başlamak istiyoruz”

Oldukça iddialı bir yapım olarak görünen mini dizinin HBO’da ne zaman yayınlanacağı ise henüz belli değil.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi, Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.