HBO Dizisi Watchmen’in İkinci Sezonu Olmayacak

HBO Dizisi Watchmen’in İkinci Sezonu Olmayacak

  30 Ocak 2020

  919 Okunma

Watchmen'in yaratıcısı Damon Lindelof, ikinci sezonu yapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını açıkladı.

HBO’nun Watchmen dizisi 2019 yılında izleyici karşısına çıkmış, seri beğeniyle karşılanmıştı. Serinin ikinci sezonu için onay beklenirken, dizinin yaratıcısı Damon Lindelof’tan ikinci sezon olmayacağı yönünde açıklama geldi.

Alan Moore ve Dave Gibbons’ın 1986’daki çizgi romanından uyarlanan Watchmen’in başrollerinde Yahya Abdul-Mateen II, Adelaide Clemens, Christie Amery, ve Edward Crook yer alıyordu. Orijinal hikayeyi tamamiyle takip etmeyen dizi ilk sezonuyla 7.1 milyon izleyiciye ulaşmış, bu başarıyla birlikte yeni bir sezon gelebileceği düşünülmüştü. Ancak USA Today’a konuşan Damon Lindelof, yaptığı açıklamayla ikinci sezon düşünmediğini belirtti. Lindelof, dizinin anlatmak istediği hikayeyi anlattığını ve ikinci sezona gerek olmadığını söyledi.

HBO Programlama Başkanı Casey Bloys “Damon şimdilik ne yapmak istediğini düşünüyor. Belki yeni sezonu yapmak için heyecanlandıran bir fikre sahip olabilir ya da tamamen farklı bir şey yapmak isteyebilir. Damon olmadan böyle bir şeyi yapmayı hayal etmek zor” açıklamasında bulundu.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.