Tecavüzden Suçlu Bulunan Harvey Weinstein, Cezaevinde Corona Virüse Yakalandı

Tecavüzden Suçlu Bulunan Harvey Weinstein, Cezaevinde Corona Virüse Yakalandı

  24 Mart 2020

  1.081 Okunma

Tecavüz ve cinsel saldırıdan suçlu bulunan yapımcı Harvey Weinstein'in hapishanede yapılan Corona virüs testi pozitif çıktı.

Harvey Weinstein, hakkında taciz ve tecavüz suçlamasıyla açılan dava sonucunda suçlu bulunarak 23 yıl hapis cezasına çarptırıldı. İlk olarak Reiker Cezaevi’ne sonrasında ise Wende Correctional Facility’e götürülerek hapishane hayatına başlayan Weinstein, rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Weinstein’in yeni tip Corona virüs testinin pozitif çıktığı açıklandı.

Yapımcının Corona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından Wende Islah Evi’nde karantinaya alındığı bildirildi. Cezaevi yetkilileri ya da yapımcının çevresinden herhangi bir doğrulama veya yalanlama gelmedi. Ancak aynı cezaevinde başka bir mahkumun da Corona virüse yakalandığı ortaya çıktı.

Weinstein’in şu an bulunduğu yerin medikal sonuçları açıklamayı reddettiği ve yapımcının halkla ilişkiler sorumlusu Juda Engelmayer’a da konuyla ilgili herhangi bir bilgi verilmediği konuşuluyor. 68 yaşındaki yapımcının virüsü Rikers Adası’nda kaptığı düşünülürken, yüksek risk grubunda yer aldığı görülüyor. Weinstein’in sağlık durumuna ilişkin detaylar ise açıklanmadı.

Sinema sektörünü büyük ölçüde etkileyerek birçok filmin ertelenmesine neden olan Corona virüs salgını, sinemaların kapanmasına, film endüstrisinden yalnızca Hollywood’da yaklaşık 120 bin kişinin işini kaybetmesine neden oldu.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.