Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Prömiyerini Yapan “Gwen”den Fragman Var!

Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Prömiyerini Yapan “Gwen”den Fragman Var!

  26 Temmuz 2019

  1.081 Okunma

7 Eylül 2018 tarihinde düzenlenen Toronto Uluslararası Film Festivali'nde prömiyerini yapan folk türü korku filmi Gwen'den ilk fragman yayınlandı. Dünya çapında gotik çalışmalarıyla tanınan William McGregor'un yönetmen koltuğuna oturduğu film, 19 Temmuz 2019 tarihinde ABD'de vizyona giriyor. Filmin ülkemizde gösterime girip girmeyeceği belirsizliğini koruyor.

Filmin oyuncu kadrosunda Laurence Olivier Ödülleri’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazanan Hollywood’un son keşfi Eleanor Worthington-Cox başrolü oynuyor. Güzel oyuncuya Elen karakteriyle Maxine Peake, Edward Morris karakteriyle Richard Harrington, Doktor Wren karakteriyle Kobna Holdbrook-Smith, Mr. Wynne karakteriyle Mark Lewis Jones, Minister Bowen karakteriyle Richard Elfyn, Richard Elfyn karakteriyle Gwion Glyn, Mari karakteriyle Jodie Innes ve Father karakteriyle Dyfrig Evans eşlik ediyor.

Toronto Film Festivali’nde geçen sene görücüye çıkan Gwen, bu yılın ilk döneminde de Göteborg ve Edinburgh Film Festivali’nde görücüye çıktı. Gotik temalarıyla tanınan William McGregor, filmde yönetmenliğin yanında senaryoya da imzasını attı.

Filmin Konusu: Gwen adında ki genç kadın umutsuz bir şekilde evini ayakta tutmaya çalışır. Ne kadar uğraşsa da koşullar hiç bir zaman ondan yana olmaz ve bu yükün ağırlığını omuzlarında fazlasıyla taşır. Annesinin yakalandığı esrarengiz hastalık, babasının olmayışı ve topraklarına tereddüt dahi etmeden acımasız bir şekilde zarar veren maden şirketi ile girdiği yoğun mücadele arasında sıkışıp kalan Gwen her geçen gün kendisini daha da çaresiz hissetmeye başlar. Umutsuzluğun içinde büyüyen karanlık Gwen’in evini yavaşça ele geçirmeye başlar ve şüpheli yerel toplum Gwen ve ailesine cephe alır. Genç Gwen bir yandan dışardan gelen ciddi tehditlere karşı mücadele ederken, diğer yandan evini her geçen gün gittikçe güçlenerek ele geçiren karanlık tehlikeye karşı savunmak zorundadır.

Gwen Filmi Fragmanı

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.