Gotham Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü “Marriage Story”nin Oldu!

Gotham Ödülleri’nde En İyi Film Ödülü “Marriage Story”nin Oldu!

  5 Aralık 2019

  1.064 Okunma

29. Gotham ödülleri'nde Scarlett Johansson ve Adam Driver başrollü Netflix yapımı Marriage Story 4 dalda ödül alarak geceye damgasını vurdu.

29. Gotham ödülleri, Pazartesi gecesi New York’ta düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu. Birçok Hollywood yıldızının bulunduğu ödül törenine Noah Baumbach imzalı Netflix filmi Marriage Story damgasını vurdu.

Scarlett Johansson ve Adam Driver’n başrollerini üstlendiği Marriage Story filmi, En iyi film, En iyi senaryo, En İyi Erkek Oyuncu ve Seyirci ödülü olmak üzere 4 dalda ödül alarak diğer yapımların önüne geçmeyi başardı. Marriage Story’nin gösterdiği başarı Akademi Ödülleri yarışında iddialı olacağını gösterdi.

Marriage Story, bir boşanma hikayesini konu ediyor. Yönetmen Charlie ve oyuncu eşi Nicole’un boşanma sürecine odaklanan film dağılan bir ailenin hikayesini konu alıyor.

29.Gotham Ödülleri’nde ödül alan yapımların isimleri:

En İyi Film: Marriage Story (Noah Baumbach)
En İyi Belgesel: American Factory (Steven Bognar, Julia Reichert)
Bingham Ray En İyi Çıkış Yapan Yönetmen Ödülü: Laure De Clermont-Tonnerre (The Mustang)
En İyi Senaryo: Noah Baumbach (Marriage Story)
En İyi Erkek Oyuncu: Adam Driver (Marriage Story)
En İyi Kadın Oyuncu: Awkwafina (The Farewell)
En İyi Çıkış Yapan Oyuncu: Taylor Russell (Waves)
En İyi Çıkış Yapan Dizi: When They See Us (Ava DuVernay)
En İyi Çıkış Yapan Kısa Formatlı Dizi: PEN15

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.