Gerçekleşen Savaşları Konu Edinen 7 Tarih Filmi

Gerçekleşen Savaşları Konu Edinen 7 Tarih Filmi

  20 Ocak 2019

  241 Okunma

Gerçek tarihten esinlenilerek hazırlanan en iyi tarih filmleri tavsiyeleri sizlerle.

Bazen bir savaşın detaylarını o savaş hakkında film izleyerek öğrenebilme imkanınız bulunmaktadır. Tarih filmlerinden hoşlanıyorsanız sizlere gerçekleşen savaşları konu edinen 7 tarih filmi listesi sunuyoruz.

1-Pearl Harbor

İki arkadaşın arasındaki derin dostluk eskiden beri bulunmaktadır. Bu iki genç savaşa gidilmesinin arifesindedir. Bu sırada ise İkinci Dünya Savaşı bütün vahşetiyle devam eder. Amerika Birleşik Devletleri savaşa dahil olmuştur. ABD bu sırada kendi kaderini belirlemek üzere kalacaktır. Savaş bu iki insanı içine katacaktır. Yaşanmakta olan dev bir liman baskını yüzünden vahşet çok üst düzey boyutlara geçecektir. Savaş ise her zaman olduğu gibi kanlı ve görkemli bir şekilde devam etmektedir.

2-Savaş Günahları

Dünya tarihinde yer alan kanlı sayfaların en üst düzeyleri arasında olan Vietnam Savaşı’ndan bazı olaylar Savaş Günahları filminde en iyi şekilde işlenmektedir. Beş Amerikan askeri ise yerli halkın arasında yer alan bir kızı kaçırır ve kıza tecavüz eder. Beş asker arasından birisi bunu reddediyor olsa da diğerleri buna engel olamaz. Genç kız daha sonrasında öldürülür ve olay asla kapanmayacak olan bir duruma gelecektir. Film, savaşın insanları nasıl acımasız bir hale getirdiğini en iyi şekilde göstermektedir.

3-Son Umut

Connor, Avustralyalı bir çiftçidir. Kendisi üç oğlunu da Çanakkale Savaşı’na gönderir. Connor, Çanakkale Savaşı’nın yaşanmasından sonra Türkiye’ye gelir. Connor, Türkiye’de uzun süredir herhangi bir haber alamadığı oğullarını bulmak ister. Connor bunun için İstanbul’dan başlayarak ülkenin çeşitli yerlerine arayışa geçmektedir. Bu yolculuk sırasında en büyük destekçilerinin ise; Türk subaylar olan Hasan ve Cemal olacaktır.

4-Savaş Atı

Film Avrupa’da ve İngiltere kırsalında geçmektedir. Jeremy Irvine, I. Dünya Savaşı esnasında Albert karakterini canlandırmaktadır. Joey ise onun çok sevmiş olduğu atıdır. İki dostu ayıran ise çok severek evcilleştirmiş olduğu atının satılarak sipere gönderilmesidir. Yaşamış oldukları olaylar ise birçok hayatı değiştirerek epik bir macera ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Serüven dolu uzun bir film olan Savaş Atı, arka planda yer alan savaşın olduğu dostluk öyküsü konumundadır.

5-Tanrının Vadisinde

Mike Deerfield bir askerdir. Asker Irak’ta savaş esnasında ilginç bir şekilde kaybolur. Mike, eski bir savaş gazisidir. Babası olan Hank ise oğlundan haber alamadığından dolayı özel dedektif olan Emily Sanders’la anlaşarak oğlunu bulmasını ister. Hank, oğlunu kaybolmasının ardında olan gizemi aydınlatmak ister ve bunun için annesi olan Joan’da aramaya katılacaktır.

6-İnce Kırmızı Hat

İkinci Dünya Savaşı yapıldığı sırada Guadalcanal’da görevli olan bir grup Amerikalı askerin yaşamış olduğu değişmelerin, kendilerinden dolayı yapmış oldukları önemli keşiflerin, acı çekmelerinin öyküsü anlatılmaktadır. Filmde Pasifik Adaları’nda Japonların gerçekleştirmiş olduğu ilerlemeleri durduracak, savaşta çok önemli bir yere sahip olan çatışmalardan birisini anlatmaktadır. Savaş esnasında insanlar çok büyük bir acı halindedir.

7-Cesur Yürek

William Wallace, yaşamış olduğu çok büyük acılardan sonra tekrar memleketi olan İskoçya’ya dönme kararı verir. William’ın asıl amacı çiftçilik yaparak son derece sakin bir hayat sürmektir. William bir gün çocukluk aşkıyla karşılaştığı sırada bu karşılaşmanın onu tamamen dipsiz bir kuyuya götüreceğini bilmeyecektir. İngiliz askerleri bir gün William’ın eski sevgilisi olan Murron’a tecavüz etmeye kalkacaktır. William bu tecavüz sırasında eski sevgilisini kurtaracaktır. Fakat bir dönemin değişmesine sebep olabileceği gibi aynı zamanda Murron’un da ölmesine sebep olacaktır. Ünlü halk kahramanı olan William Wallace filmde en iyi şekilde canlandırılır ve bütün dünyaya tanıtılmaktadır.

Yorum Alanı
Sinema Rehberi: Vizyondaki Filmler ve Gelecek Filmler ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Sinemaya gitmeden önce izlemeyi düşündüğünüz filmlerin detaylarına, yönetmen, senarist, oyuncu ve teknik ekibiyle ilgili bilgilere, filmlerin fragman videolarına ve fotoğraf galerisine ulaşabilirsiniz.